Cardano Mucidi ve Elon Musk’tan Dogecoin Paylaşımları: Fiyat Dalgalandı!

Cardano Mucidi ve Elon Musk’tan Dogecoin Paylaşımları: Fiyat Dalgalandı!
Cardano Mucidi ve Elon Musk’tan Dogecoin Paylaşımları: Fiyat Dalgalandı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sahibi, Dogecoin’in yüzü olan Kabosu’nun dün sabah erken saatlerde tahmini 18 yaşında öldüğünü açıkladı. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Kabosu’ya saygı duruşunda bulunarak, kripto topluluğunda derin yankı uyandıran memetik bir ifade yayınladı. Ayrıca bir Dogecoin hayranı olan Elon Musk, ilginç bir paylaşım yaptı. Bu paylaşım DOGE fiyatında dalgalanma meydana getirdi.

Cardano kurucusu Kabosu’nun ölümüyle ilgili paylaşım yaptı!

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Dogecoin’in resmi X hesabı Cuma günü “Bugün, topluluğumuzun ortak dostu ve ilham kaynağı Kabosu, huzur içinde, sahibinin kollarında hayata veda etti. Bu tek köpeğin dünya çapında yarattığı etkiyi ölçmek imkansız.” diye yazdı. Shiba Inu temelli meme 2010’ların başında viral hale geldi. Bu da Aralık 2013’te Dogecoin’in yaratılmasına yol açtı. DOGE şu anda piyasa değerine göre en büyük meme coin. Dahası, diğer birkaç büyük köpek temalı meme coin’e ilham kaynağı oldu.

Charles Hoskinson attığı bir tweet’te “Ben senin arkadaşındım ve her zaman arkadaşın olacağım” başlığını taşıyan bir GIF görseli paylaştı ve altına “Doge to Bitcoin” yazdı. Cardano’nun kurucusu Kabosu’nun vefatıyla ilgili bir gönderiye yanıt veriyordu.

Dogecoin’in ve ikonik “Doge” meme’inin yüzü olan Kabosu, birçok kişinin kalbinde bir pati izi bıraktı. Ölümü internet genelinde yankı buldu. Ayrıca, dünyaya getirdiği neşenin anısına farklı toplulukları birleştirdi. Japon Shiba Inu, 2010 yılında şüpheci bakışının internet mizahının sembolü haline gelmesinin ardından bir nesil online şakaya ilham verdi. Cardano’nun kurucusu da son yorumuyla Kabosu’nun mirasına saygı gösterdi.

Dogecoin fiyatı Elon Musk tweet’inin ardından dalgalandı!

Dogecoin, ilham kaynağının ölümünün ardından birkaç kısa artışa tanık oldu. İlk fiyat artışı, bir meme başlatan köpeğin öldüğü haberi geldiğinde, saat 1:40 civarında meydana geldi. İkinci sıçrama ise meme coin‘in belki de en tanınmış savunucusunun Kabosu’nun vefatıyla ilgili tweet attığı saat 11.00 civarında meydana geldi.

Dogecoin

Bu arada, Tesla, X ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, bir gorilin eşlik ettiği Shiba meme coin’in bir görüntüsünü paylaştı. Musk, X’te “OG Doge, arkadaşı Harambe ile birlikte olmak üzere cennete yükseldi” diye yazdı. Gorilin, internet tarihinin bir başka parçasına işaret ediyor. Mayıs 2016’da Cincinnati Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret eden genç bir çocuk çitin altından açık hava goril alanına tırmandı. Bunun ardından burada Harambe adlı Goril, çoğu şiddetle sürükledi. Bir hayvanat bahçesi çalışanı 17 yaşındaki gorili vurarak öldürdü. Bu olay internette bir dizi anma ve caps’e yol açtı. Elon Musk da bu olaya bir gönderme yapıyor!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cardano Mucidi ve Elon Musk’tan Dogecoin Paylaşımları: Fiyat Dalgalandı!