Cardano ve Bu 3 Altcoin Boğa Koşusu Sinyali Veriyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 1 ay önce
5.657 görüntülenme
Cardano ve Bu 3 Altcoin Boğa Koşusu Sinyali Veriyor!

Bir analist, kripto piyasaları yeni yılı kutlarken büyük hacimli bir altcoin için boğa koşusu öngörüyor. Kripto uzmanı Lisa Walter, Cardano (ADA) satın almak için 5 neden sayıyor. Kripto analisti Kelvin Munene ise teknik göstergelere göre 2023’te boğaların MANA’da üstün olacağını söylüyor. Popüler kripto analisti Michael van de Poppe ise XRP hakkındaki görüşlerini paylaşıyor.

Boğa koşusu sinyali veren altcoin’ler: LTC, Cardano, MANA ve XRP

“Litecoin (LTC) yükseliş için iyi bir konumda”

Rekt Capital takma adlı analist, Litecoin’in (LTC) 2022’yi yüksek bir notla kapattığını söylüyor. Bu bağlamda analist şu açıklamayı yapıyor:

LTC, tarihsel birikim aralığının (yeşil) üstünü destek olarak başarıyla yeniden test ediyor. Bu yeşil kutunun üzerinde aylık kapanış ve LTC, yeni yılda yukarı yönde iyi bir konuma sahip olacak.

Kaynak: Rekt / Twitter

Litecoin, Aralık’ı Rekt’in tarihsel birikim aralığının üzerinde, 70 dolar civarında kapattı. Yazı sırasında LTC, gün içinde %7,45’lik bir artışla 74,59 dolardan el değiştiriyor.

Cardano (ADA) satın almak için en önemli 5 neden

Cardano, tüketicilere dijital varlık alışverişi için güvenli ve ölçeklenebilir bir platform sağlamayı amaçlayan üçüncü nesil bir kripto para. Kullanıcılar arasında servet hareketini güvenli, özel ve verimli hale getirmeyi amaçlayan bir teknoloji olan Cardano Blockchain tarafından destekleniyor. Kripto uzmanı Lisa Walter, Cardano (ADA)’ya yatırım yapmak için 5 neden sayıyor.

Güvenlik

Cardano’nun Blockchain’i, güçlü şifreleme, oyun teorisi çözümleri ve güvenli çok taraflı bilgi işlem protokollerinin bir karışımı tarafından sağlanan veri bütünlüğü ile güvenli ve saldırıya karşı dayanıklıdır.

Merkezi olmayan finans (DeFi)

Cardano, kullanıcıların borç verme ve borç alma gibi çeşitli finansal hizmetlere erişmesine olanak tanıyan merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemini de geliştiriyor. Bu, platformun ve yerel tokeni olan ADA’nın benimsenmesine yardımcı olacaktır.

Cardano
Ölçeklenebilirlik

Geçiştiriciler, Blockchain’i, son derece ölçeklenebilir olacak şekilde tasarladı. Böylece, güvenlik veya ağ performansını kaybetmeden büyük hacimli verilerin gönderilmesini sağlayabiliyor.

Güçlü ittifaklar

Cardano, halihazırda Emurgo, IOHK ve Cardano Vakfı dahil olmak üzere bir dizi endüstri lideriyle stratejik ilişkiler kurmuş durumda. Bu bağlantılar, zaman içinde Cardano teknolojisinin geliştirilmesine ve kabul edilmesine yardımcı olacaktır.

Akıllı sözleşmeler

Cardano’nun Blockchain’i, belirli prosedürleri otomatikleştirmek ve kullanıcılara ek işlem esnekliği sağlamak için kullanılabilen akıllı sözleşmelerin oluşturulmasını ve uygulanmasını sağlar.

“Boğalar 2023’te MANA’da üstün olacak”

Kripto analisti Kelvin Munene, Decentraland (MANA)’nın teknik göstergelerini değerlendiriyor. MANA güne 0,0294 dolarlık pozitif bir değerleme ile girdi. Bu da yeni yılın başlangıcının altcoin için keyifli geçtiğini gösteriyor. MANA’nın fiyatı gün boyunca istikrarlı bir şekilde yükseldi. Ayrıca, boğalar piyasayı tekelleştirmeye devam ederken, yazı sırasında %5,44 artarak 0,3107 dolara ulaştı.

Piyasa kapitalizasyonu ve 24 saatlik işlem hacmi, piyasa ilgisini yansıtıyor. Her ikisi de %5,19 artışla 575.711.612 dolara ve %31,42 artışla 35.723.297 dolara yükseldi. Bu da MANA piyasasına ilginin arttığını ve muhtemelen bunun da fiyatları yukarı çekeceğini gösteriyor.

Cardano
MANA 24 saatlik fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

4 saatlik fiyat grafiğinin genişleyen Bollinger Bantları, 24 saatlik yüksek alım satım faaliyetini gösteriyor. Üst bant 0,3083 dolara ve alt bant 0,2846 dolara yaklaşıyor. Artan piyasa oynaklığının ortasında, bu değişim boğa tahminlerine güven veriyor. Fiyat üst aralığın üzerinde kaldı. Bu yüzden, boğa gücü oluştuğu için yükseliş hareketinin devam etmesi mümkün.

Bu yükseliş trendi, mevcut 63,50 seviyesi ile aşırı alım bölgesine yaklaşan göreli güç endeksi (RSI) tarafından destekleniyor. Bu yöndeki hareket, artan satın alma baskısının göstergesidir. Bu da fiyatların yükselme olasılığını artırır. Öte yandan, stokastik RSI, şu anda 99,14’te aşırı alım aralığında. Bu yüzden, traderları, boğa eğiliminin sınırına ulaşmış olabileceği konusunda uyarıyor.

Cardano
MANA 4 saatlik fiyat grafiği / Kaynak: TradingView

Williams timsahının açık ağzı, yükseliş eğiliminin devam edeceğini ima ediyor. 0,3013, 0,3006 ve 0,2999’da sırasıyla yeşil (dudaklar), kırmızı (dişler) ve mavi (çene) çizgiler birleşir. Timsahın çenesini aşan fiyat artışı, yukarı yönlü yeşil bir şamdanla zirveye ulaşırken, MANA’nın boğa eğiliminin devam ettiğini de gösteriyor.

“XRP’den bir ton likiditenin çekildi!”

Kriptokoin.com olarak tahminlerine yer verdiğimiz analist Michael van de Poppe, XRP hakkındaki bazı görüşlerini paylaştı. Bu doğrultuda analist, XRP’den bir ton likiditenin çekildiğini belirtti. Ayrıca analist, XRP’nin yukarı doğru hareket etmek için 0,33 doları tutması gerektiğini söyledi.

XRP 4 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

Şu anda XRP, son güne göre %2,26’lık bir fiyat artışının ardından 0,3458 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, kripto, geçen haftaya göre %1’den fazla hala kırmızıda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

KaratGold Coin Nedir? KBC Ne İşe Yarar?
KaratGold Coin Nedir? KBC Ne İşe Yarar? KaratGold Coin nedir? KaratGold Coin (KBC), dijital altını temsil eden CashGold ile bağlantılı Blockchain tabanlı bir kripto para projesidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede KaratGold Coin nedir, ne sunar, KBC nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak...
Emre Borsan 4 hafta önce