Cardano ve Ethereum: Hafta İçinde Bu Seviyeler Bekleniyor!

Hakan Karaca
Hakan Karaca 25 Nisan 2022
2 görüntülenme
Cardano is Moving Towards Interoperability with Ethereum

Cardano (ADA) Göreceli Güç Endeksi (RSI), boğaların yavaşlayan alım-satım işlemlerindeki düşüşlere karşı baskı yaptığını ve satın aldığını ortaya koyuyor. ADA bir yükseliş kırılması için hazırlanıyor. Ethereum (ETH) fiyatı ise, 55 günlük Basit Hareketli Ortalamanın (SMA) altında işlem görmesinin ardından tehlike bölgesindeydi. ETH’nin, bu hafta sakin sulara girerek yüzde 25’lik bir çıkış yaşaması sürpriz olmayacak. Kriptokoin.com olarak, ADA ve ETH fiyat analizlerini ve analist görüşlerini aktarıyoruz.

Cardano (ADA)

Cardano fiyatı bu haftanın başlarında 55 günlük Basit Hareketli Ortalama’nın (SMA) 0,976 doların altına düştü. Bu düşüş sinyali olarak algılansa da, boğalar düşüşleri değerlendiriyor ve fiyatın 0,80 doların altına düşmesini engelliyor. Bu, RSI’nin daha fazla düşmediği, aksine düzleştiği, ayılar aşağı doğru itmeye çalışırken satın almanın gerçekleştiğini kanıtlıyor. ADA fiyatı bu nedenle, talep tarafının yakın zamanda satış tarafı baskısından daha ağır basacağı bir yükseliş kırılması için hazırlanıyor. Şimdi devreye girecek yatırımcılar, stop’larını 0,715 dolara yakın sağlam bir güvenlik seviyesinin arkasına yerleştirmeliler. Ancak yukarı yönde, zaten iki başarısız test ve Ocak ve Aralık aylarında bir çift zirve ile 1.637 dolara geri dönüş, Cardano (ADA)’yı çok karlı olan 1’e 4 oranlı bir yatırım haline getiriyor.

55 günlük SMA’nın üst tarafta reddedilmesi, ayıların daha fazla kısa pozisyon eklediği seviye olabilir ve dipten alımlar, boğalar için önlem olmayabilir. 0,7150 dolar seviyesinin kırılması durumunda, 0,4150 dolara keskin bir düşüş, piyasaları alt üst eder. Bu, Rusya’nın Ukrayna’da beklenmedik bir hamlesiyle veya Pazar günkü Fransa seçimlerini Le Pen’in kazanmasıyla gerçekleşebilir.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH) fiyatı 55 günlük Basit Hareketli Ortalamanın (SMA) altında işlem görmesinin ardından tehlike bölgesindeydi. Ancak boğalar devreye girdi ve fiyat hareketini 3,000,00 doların üzerine çıkarmadan önce 55 günlük SMA ile 2,900,00 dolar arasındaki alanı yavaşlama seviyesi olarak kullandı. Bu hafta, merkez bankalarının sessiz kalması ve küresel piyasaların sakin bir hafta geçirmesiyle, ETH yatırımcılarının sağlam kazançlar elde edebilir. Bu hafta için en önemli risk unsurlarından birisi, Fransa seçimleri. Geçtiğimiz günlerde, FED konuşmacılarının yorumları, Fransa seçimleriyle ilgili anketler, Ukrayna ile ilgili haberler ve daha birçok yan manşet, küresel piyasalardaki yatırım araçlarını fazlasıyla etkiledi.

Cardano ve Ethereum: Hafta İçinde Bu Seviyeler Bekleniyor!

ETH fiyatı, sakin bir Pazartesi işlem haftasına başlayacak. Bununla birlikte, 55 günlük SMA yükseldi ve 200 günlük SMA’ya yaklaşıyor. Hala gidecek çok yol olmasına rağmen, istikrarlı bir ralli 55 günlük kapanışı 200 günlük SMA’ya getirebilir ve muhtemelen Mayıs ayının ilk haftasında korkulan death cross geri alınabilir ve yukarı yönde çok daha fazla alan açılabilir. ETH fiyatı için bu, aylık R1 ve bir bariyer olarak tarihi bir önemli seviye ile 3.687,17 dolar anlamına geliyor. Eğer fiyat 3,000,00 doların üzerine çıkamazsa, ayılar daha fazla savunur ve ETH fiyatı üzerindeki baskıyı artırarak, 2.695,79 dolara gerilemeyi tetikler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Elon Musk
Elon Musk’tan DOGE Tweeti ve Bu Hafta İçin Önemli Haber! Dogecoin yaratıcısı Billy Markus tarafından yayınlanan yakın tarihli bir tweet’e yanıt olarak, Tesla CEO’su Elon Musk, daha fazla işletme kabul etmeye başlarsa, meme coin Dogecoin (DOGE)’in kesinlikle daha fazla fayda sağlayacağını belirtti. Bu sırada Musk’ın Twitter’ı bu...
Aslı Dinçer 25 Nisan 2022