Dikkat: Cardano ve MATIC İçin 9 Önemli Haber Var!

Cardano ve MATIC İçin 9 Önemli Haber Var
Cardano ve MATIC İçin 9 Önemli Haber Var
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cardano ve Polygon, bugün mevcut olan en üst düzey Blockchain teknolojilerinden ikisidir. Bu yazıda, Cardano ve Polygon ekosistemlerinden en iyi ortaklıklar, platform lansmanları ve en çok kazananlara göz gezdirelim.

Ağustos’un ilk haftasından Cardano ekosistemindeki en son güncellemeler

Swiss Bank, Cardano staking’i destekliyor

2 Ağustos’ta yayınlanan bir blog gönderisine göre, Sygnum Bank, artık Cardano (ADA) staking’i destekliyor. Bu sayede, kullanıcılar artık mevcut kripto para cüzdanlarını kullanarak stake ödülleri almak için ADA’yı stake edebilirler.

Charles Hoskinson, Vasil’in hard fork’unda neden bir gecikme olduğunu açıkladı

Vasil güncellemesinin Haziran sonunda yayınlanması gerekiyordu. Ancak, Terra ile ilgili korkular daha fazla test gerektirdi. Cardano ekibi daha sonra son tarihi Temmuz ayının sonuna kadar uzattı. Charles Hoskinson, yeni bir sorun çıkmadıkça daha fazla gecikme beklemediğini söylüyor. Ayrıca, en son yükseltmenin planlanandan biraz daha zor olduğunu iddia etti. Üretim hattında son derece geç kalmalarının bir sonucu olarak, bazı sorunlar geliştiricileri şaşırttı. Ekip, farklı bir yol kullanmak zorunda kaldı ve bu da ek gecikmelere neden oldu.

Cardano Kurucusu “Büyük FUD Fırtınası” Deyip Uyardı! Fiyat Sert Düştü

Cardano’daki ilk Blockchain destekli giysi markası

Cardano, Blockchain destekli giysiler sağlamak için Origin Thread adlı yeni bir giyim markasının tercihi etti. Buradaki fikir, müşterilerin üreticilerden özellikle yüksek kaliteli, özgün giysiler almalarını sağlamaktır. Gelen bilgilere göre ürünler İngiltere’de dikilecek ve Hindistan’da geleneksel bir zanaat süreci kullanılarak elle basılacak. Bu arada, gömleklerin küçük bir kısmını Origin Thread üretecek. 60 gömlekten 35’i ORIGIN yatırımcılarına özel olacak. Geri kalan 25’i ise halka açık olacak.

Cardano’nun EVM sidechain’i lansmanından bu yana 7,5 milyon işlem gerçekleşti

Ağustos ayında planlanan oyun lansmanının ardından bu ay toplamda 7.485.720 işlem gerçekleşti. Ayrıca cüzdan sayısı 96.026’ya ulaştı. Veriler, dcSpark’ın CEO’su Nico Arquero’dan geliyor.

Cardano artık 2500 oyun platformuyla uyumlu

Yakın tarihli bir duyuruya göre Cardano artık Ready Player Me ile uyumlu. Ready Player Me, 2500’den fazla oyun ve uygulamada kullanılan metaverse’in birincil avatar platformudur. Dahası, Cardano’nun ilk metaverse’i olan Pavia, 3D avatarları için Ready Player Me teknolojisini kullanacak.

Polygon (MATIC) haberleri

Pokeraces ile Polygon Studios ortaklığı

Polygon Studios yakın zamanda Pokeraces ile stratejik bir ortaklığın ayrıntılarını ortaya koyuyor. Raporlara göre ortaklık, çevrimiçi pokerin nasıl oynandığını yenilemeye yardımcı olacak. Polygon Studios ayrıca yaklaşmakta olan web 3 (metaverse) projeleri için çok ihtiyaç duyulan desteği sağlamasıyla da tanınır. Pokeraces ise hem Yapay Zekanın (AI) hem de NFT’lerin faydalarını birleştiren benzersiz bir çevrimiçi poker oyunudur.

Polygon Kore Blockchain Haftasına (KBW 2022) katıldı

Bir diğer haberde, Polygon (MATIC) Kore Blockchain haftasına da sponsor olacağını açıkladı. 7 günlük etkinlik 7 Ağustos 2022’de başlayacak ve 14 Ağustos 2022’ye kadar sürecek. Aynı zamanda Asya’daki en büyük Blockchain etkinliği ve yaklaşık 30.000 katılımcıyı çekecek.

Acentrik Polygon ağında yayınlanıyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, merkezi olmayan veri platformu Acentrik artık Polygon ağında yayında. Polygon mainnet’te başlatmak, özellikle işlemlerin uygun maliyetli, hızlı ve güvenli olmasını sağlıyor.

Polygon ağında en çok kazananlar

Son olarak, 3 Ağustos 2022 itibariyle 24 saat içinde Polygon ağında en çok kazananlardan bazıları şunlardır:

  • Lido Finance – Multi chain likit stake platformu, %21,2’lik bir fiyat performansı artışı kaydetti
  • Synthetix – Türev platform da %15,1 arttı
  • Curve Finance – On-chain likidite platformunda %11,6’lık bir fiyat performansı artışı elde edildi
  • API3 – Web3 API Economy DAO da %11,1 büyüdü
  • Mask Network de %9,7 büyüdü

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Dikkat: Cardano ve MATIC İçin 9 Önemli Haber Var!