Cardano Tabanlı Yapay Zeka Coin, Tek Haberle Tahtadan Uçtu!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 6 gün önce
1.247 görüntülenme
Cardano Yapay Zeka Coin Uçtu

Cardano (ADA) tabanlı bir yapay zeka coin, muhtemelen Elon Musk’tan aldığı destekle bugün yeni ATH seviyesini belirledi. Fiyatı son 24 saatte göre %150’nin üzerinde yükseliyor…

Yapay zeka coin piyasası üç haneli ralli yapmaya devam ediyor

SingularityNET’in (AGIX) Elon Musk’ın 15 Mart’ta paylaştığı bir meme ile %30’un üzerinde yükseldiğini aktarmıştık. Bugün, Cardano tabanlı başka bir yapay zeka coin olan Rejuve.AI (RJV), %150’nin üzerinde yükselerek 0,136116 dolarda yeni ATH seviyesini belirledi.

RJV’nin rallisi iki farklı katalizörle bağlantılı olabilir. Bunlardan ilki ve en uzak olanı, Rejuve.AI’in Musk’ın tweet’i ile trend olan SingularityNET ile en son ortaklığı. RJV, SingularityNET lansmanın ardından bugün 0.04696 dolardan 0.136 dolara pik yaptı.

Cardano Tabanlı Yapay Zeka Coin, Tek Haberle Tahtadan Uçtu!

Rejuve.AI (RJV) neden yükseliyor?

Kriptokoin.com olarak ilk katalizör olabilecek gelişmenin ayrıntılarına bu yazıda yer verdik. İkinci gelişmede, yakın zamanda topluluk fonlama turu olan Token Üretim Etkinliği (TGE) tamamlandı. Fonlama turu, 13-14 Mart tarihleri arasında SingularityDAO üzerinde gerçekleştirildi. Projeye yaklaşık 1 milyon doları güvence altına aldı.

Rejuve.AI ayrıca, hem Ethereum (ETH) hem de Cardano (ADA) ile doğrudan bağlantılı. Piyasanın en büyük PoS ağlarının ikisiyle de yakın temas içerisinde. RJV’nin rallisi aynı zamanda piyasanın çift haneli yükseldiği bir döneme denk geldi. Bugün, Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere tüm piyasa %5’in üzerinde yükseliyordu. Haftalık kazançlar %10’u aşıyor.

Yapay zeka coin daha fazla yükselmeye devam edebilir mi?

Rejuve.AI protokolünü çevreleyen mevcut hype, yapay zeka coin ekosistemine yönelik mevcut talebe de bağlanabilir. OpenAI’den ChatGPT’nin tanıtımı sayesinde birçok kripto projesi artık AI dünyasına yöneliyor ve hem AI hem de Blockchain teknolojisinin sınırlarını zorlamaya yardımcı olabilecek çözümler ve uygulamalar geliştiriyor.

Rejuve.AI dışında, bu yıl ilgi gören bir başka Cardano bağlantılı yapay zeka projesi de SingularityNET (AGIX) oldu. SingularityNET’in amacı, küresel olarak erişilebilir AI pazarı aracılığıyla AI hizmetlerini kolayca “oluşturma, paylaşma ve bunlardan para kazanma” konusunda herkese yardımcı olmaktır.

Rejuve.AI (RJV) nedir?

Rejuve.AI, yaşlanmaya karşı uygun fiyatlı ve erişilebilir çözümler geliştirmek için merkezi olmayan bir araştırmacı, klinik ve veri katılımcıları ağı oluşturmayı amaçlayan yapay zeka odaklı bir uzun ömürlü araştırma ağıdır. İnsanlar, canlı ve etkileşimli bir araştırma veri tabanından yararlanarak sağlık verilerini ölçebilir ve takip edebilir ve aynı zamanda katkıları için ödüller kazanabilir.

Uzun Ömür (Longevity) Uygulaması şu anda beta aşamasında ve son yinelemenin 1. Çeyreğin sonunda veya 2. Çeyreğin başlarında başlaması bekleniyor. Uygulama hakkında daha fazla bilgi için projesinin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance Altcoin İçin Tarih Verdi
Binance Bu Altcoin İçin Duyuru Yaptı: Tarih Verdi! Binance, stake edilmiş ETH çekimlerine olanak tanıyacak Shanghai yükselmesini destekleyeceğini duyurdu. Yeni bir duyuruya göre, Binance’de Lido Finance gibi ETH çekme işlemlerini ertelemeyi planlıyor. Binance, Shanghai yükselmesi için tarihlerini güncelledi PoS Ethereum için yüklü miktarda ETH’nin stake...
Buğra Çağlar 6 gün önce