Reklamı kapat

Cardano’nun Kurucusu Micro-Cap Projelere Önderlik Etmesinin Nedenlerini Anlattı

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 29 Temmuz 2018
36 görüntülenme

27 Temmuz’da, bir YouTube kripto kanalı olan Learn Crypto’dan Nick Hellman, Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson ile bir röportaj gerçekleştirdi. Tartışma, Hoskinson’un micro-cap koinleri için ICO aşamasından sonra danışman olarak görev yapmasıydı. Ayrıca ZenCash [ZEN] ve ekibi ile çalışma deneyimi hakkında konuştu.

Röportajın son kısmında, Hellman Hoskinson’dan Cardano’ya Storm veya ZenCash gibi küçük paraların nasıl yardım ettiğine dayanarak Danışman Kurulunda yer alması hakkında soru sordu.

Burada Hoskinson, kendi ICO aşamasını geçmiş olan projelerin danışmanı olarak hizmet verdiğini açıkladı. Bunun nedeni ise sadece para toplamayla alakalı olduğınu söyledi.

“Neredeyse her zaman ICO sonrası projeler için danışman olarak hizmet ediyorum. Önceden ICO’ya hizmet verirseniz paranın toplanmasına yardımcı olacaksınız, bu yüzden herhangi tavsiye verirseniz veya web sitesinde yüzünüzü istemiyorlarsa gerçekten sizi umursamıyorlar ve bundan hoşlanmıyorum.”

Ardından, bu projelere teknolojiden toplum yapısı ve düzenleyici çerçevelere kadar tüm alanlarda stratejik tavsiyelerde bulunduğunu söyledi.

‘Gizlilik Alanı’

Ayrıca, Hellman’a, onu ZenCash‘e sürükleyen ‘gizlilik alanına’ katkıda bulunmak istediğini söyledi. ZenCash’in çalışması kolay olan bir ekip olduğundan da bahsetti.

Yaklaşık iki ay önce, Cardano, ZenCash ile birlikte çalışıcağını duyurmuştu. Cardano, ZenCash ekibine kod geliştirme, hataları düzeltme ve test yapma konularında yardımcı oldu ve birkaç ay boyunca ZenCash’ın çekirdeğini geliştirmek için bir ekiple çalışmıştı.

Cardano ya da ADA için bu tür ortaklıkların getirileri ile ilgili olarak Hoskinson, onun kurduğu blokzincir şirketi olan IOHK’nın bilim bölümü, mühendislik bölümü ve daha fazlasına odaklı bir şirket olduğunu belirtti. Ayrıca, IOHK’nın sadece Cardano’yla birlikte olmadığını, aynı zamanda birçok projede de çalıştığını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımız katılın, bizi Twitter‘da takip edin ve Facebook sayfamızı beğenin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Core Scientific Binlerce Bitcoin Sattı
Bitcoin Haftalık Fiyat Görünümü: 9.000 Dolar Test Edilebilir Anahtar Noktalar Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta içerisinde 7.600 ve 8.000 dolar direnç seviyelerini aşarak Amerikan Dolarına karşı güçlü bir duruş sergiledi. 4 saatlik fiyat grafiğinde göze çarpan 7.950 dolar seviyelerinden destek bulan güçlü bir boğa trend çizgisi...
Burak Can Senyelli 29 Temmuz 2018