Reklamı kapat

Cardano’nun Yaratıcısı Bitcoin Hakkında Konuştu

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 13 Ağustos 2018
0 görüntülenme

11 Ağustos’ta, Blokzincir firması InputOutput [IOHK] ve Cardano protokolünün kurucusu olan Charles Hoskinson, Twitter’da sürpriz bir canlı AMA [Ask Me Anything] yayını yaptı. Burada Hoskinson Bitcoin pazarından ve genel olarak ticaret hakkında konuştu.

Bitcoin Damping

Hoskinson, Bitcoin’in kripto alanına katıldığında bir dolar değerinde olduğunu söyledi ve devam etti:

“… Sonra 30 dolara sahibiz, sonra 1 dolara geri düştü ve sonra 4 dolar aldık ve sonra 256 dolara düştü, sonra 80 dolar aldık ve 1.200’e çıktı. Sonra 250’ye tekrar düştü ve sonra 20.000 dolara çıktı…”

Bu nedenle, Bitcoin’in değerinin yıllar içinde 200 dolardan 6.000 dolara çıktığını belirtti ve bunun da en iyi yatırımlardan biri olduğunun altını çizdi.

Buna rağmen, Hoskinson, insanların kripto-para birimi alanında kısa vadeli yatırımlar yapma eğiliminde olduklarını söyledi. Diğer bir deyişle, kısa vadede fiyat 20 dolardan 6 dolara düştüğünde, yatırımcılar panik yapıp hayallerinin yıkıldığını düşünüyorlar.

Son olarak, Swisscom, Coinbase ve Goldman Sachs gibi büyük oyuncuların, portföylerini yeniden dengelemelerine yol açabilecek alana dahil olduklarını söyledi ve ekledi:

“… Dünyada çok fazla para var. 2008’den beri her şey yolunda gidiyor, bir ev arıyorlar ve sadece çok fazla altın ve çok fazla arazi satın alıyorlar. Bence o paraya bir yer veren yeni varlık sınıfları oluşturursak pazarda büyük bir olumlu etki yaratacak.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter‘da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kripto Para Ödemeleri Nasıl Kolay Hale Getirilebilir? Kripto paralarla ilgili en önemli sorulardan biri: Kripto paralar fiziksel dünyada kullanılabilir mi? Bir mağaza ya da kahve dükkanı işine sahipseniz, kripto para birimini kabul etmenizi engelleyen birkaç şey var. Birincisi işlemin hızı. Kripto, işlemleri kredi kartı...
İmge Açıkbaş 13 Ağustos 2018