Çek Yatırım Bankasından Blockchain Girişimlerine 100 Milyon Dolarlık Fon

Google News

Prag, Çek Cumhuriyeti’nde bulunan bir yatırım bankası olan Benson Oak, İsrail piyasasına adanacak ve blockchain girişimlerine odaklanacak $100 milyon dolarlık bir yatırım fonu biriktireceğini açıkladı.

İsrail basın kuruluşu Calcalistech, Pazar günü yayınladığı haberde Benson Oak Ventures isimli yeni yatırım kolunun şimdiden $25 milyon dolar biriktirdiğini ve 2018 sonuna kadar $100 milyon dolara ulaşmayı hedeflediğini açıkladı.

Habere göre bu yeni girişimin sermayesi özel yatırımcılar ile aile ofislerinden gelecek ve bunların arasında kurumsal yatırımcılar bulunmayacak. Tohum aşamasındaki blockchain girişimleri ile tüketiciye yönelik girişimlere odaklanan Benson Oak bankası, önümüzdeki günlerde iki yatırımcı firmanın isimlerini açıklamayı umduklarını söyledi.

Blok Zinciri Endüstrisine Can Katacak

Bensun Oak Ventures’ın websitesine göre, bu sermaye ile özellikle tüketici ürünleri öneren veya topluluğun büyümesini sağlayan platformlar yaratan, bu sayede blockchain’in kullanımını tüketici seviyesinde arttırma çabası gösteren girişimlere öncelik verilecek.

Bu büyüyen blockchain girişimlerinin büyümesi ile, İsrail’deki bir kaç büyük girişim de daha çok işletmeler aracı ticaretlere odaklanan büyük kurumlar tarafından desteklenmeye başlandı.

İsrail’in en büyük bankası Bank Hapoalim, şu andan Microsof ile ortak çalışarak dijital banka teminatı yaratak blockchain tabanlı bir platform geliştirmeyi hedefliyor.

Öte yandan Tel Aviv Stock Exchange (TASE) de Accenture ile ortak ekip kurarak tüm finansal araçların direkt olarak borç verilmesini sağlayan bir blockchain menkul kıymetleri borçlandırma platformu kurmayı hedefliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

CoinDesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku