Celsius (CEL) Bu Altcoin’e Ödeme Yaptı: Fiyatı Uçuyor!

46f0cc30 ec69 11ec af5f 6e1e41f80e8e
46f0cc30 ec69 11ec af5f 6e1e41f80e8e
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Celsius bugün Compound Finance’e 10 milyon dolarlık bir geri ödeme yaptı. Yani, muhtemelen ödeme gücünü göstermeye yönelik bir adım attı. Celsius bir hafta önce para çekme, işlem ve takas işlemlerini devre dışı bırakmıştı. Hala bu hizmetleri yeniden etkinleştirmedi. Celsius’un CEL tokeninin fiyatı artıyor. Ancak bu yükselişin gerçek bir toparlanmadan ziyade short squeeze nedeniyle yaşandığı düşünülmekte. İşte detaylar…

Celsius, 10 milyon doları geri ödüyor

Celsius, bugün Compound’a 10 milyon dolarlık DAI’yi platforma aktardığı için önemli bir ödeme yaptı. Proje, popüler bir DeFi hizmeti olan Compound Finance’e 10 milyon dolarlık DAI stablecoin’i gönderdi. Etherscan blok gezgini, firmanın 10 milyon DAI geri ödediğini ve aynı zamanda 166 COMP (5.200 dolar) topladığını belirtiyor. Celsius, geçtiğimiz hafta başka geri ödemeler de yaptı. Örneğin, getiri sağlayan başka bir DeFi platformu olan Oasis Protocol’e 53.6 milyon DAI ödedi.

Celcius (CEL) Nedir? İşte CEL Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Celsius, müşterilerinin ilgisini çekmek için çeşitli DeFi protokollerini kullanır. En son 10 milyon dolarlık ödemesi, muhtemelen, likiditeyi yeniden kazanmak ve müşterileri için para çekme işlemlerini yeniden açmak için bu hizmetlerle pozisyonları kapattığı anlamına geliyor. Bu muhtemelen ödeme gücüne doğru bir adım olsa da, bugünün 10 milyon dolarlık ödemesi Celsius’un faaliyetinin yalnızca küçük bir bölümünü oluşturuyor. Örneğin, 6 Mayıs haftasında şirket 397 milyon dolar giriş ve 1 milyar dolar çıkış gördü. Bu nedenle, talep aşırı yüksek kalırsa firma, para çekme işlemlerini karşılayamayabilir.

Celsius’un hizmetleri hala kullanılamıyor

Celsius’un hizmetleri askıya almasından bu yana bir hafta geçti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere firma, 13 Haziran’da para çekme, işlem ve takas işlemlerini devre dışı bıraktı. Aslında bugünkü işlem, Celsius’un bir güncelleme yayınlamasından sonra geldi. Güncellemeye göre işlemler askıya alınmaya devam edecek.

LUNA Denen 2 Altcoin Planları Duyurdu

Firma 19 Haziran’da “Amacımız likiditemizi ve operasyonlarımızı istikrara kavuşturmak” diye yazdı. Bunun “zaman alacağını” ve “24 saat çalışmaya devam edeceklerini” ekledi. Celsius ayrıca düzenleyiciler ve yetkililerle işbirliği yapacağını da kaydetti. Geçen hafta, dört ABD eyaletinden düzenleyiciler durumla ilgili bir soruşturma başlattı. Celsius, mevcut durumun çözümüne öncelik vermek için soru cevap etkinliklerini duraklatacağını da sözlerine ekledi.

CEL fiyatı yükseliyor

Celsius’un işlemleri askıya alma kararı, Bitcoin fiyatları önemli ölçüde düştüğü için kripto pazarında paniğe neden oldu. BTC’nin fiyatı 12 Haziran’da 28.000 dolardan başladı. Ancak hafta boyunca 18.000 doların altına düştü. BTC, yazı yazılırken 20.500 dolar değerinde. Yatırımcılar, Celsius’un hareket tarzından memnun değil gibi görünüyor. Sosyal medya kullanıcıları, fiyatları yapay olarak artırmak ve ortaya çıkabilecek kısa süreli avantajdan yararlanmak için short squeeze düzenlemeye çalışıyor.

Gerçekten de, Celsius’un yerel tokeninin değeri, firma fonları donduracağını açıkladığından beri yükseldi. CEL’in fiyatı 12 Haziran’da 0.44 dolardan 0.15 dolara düştü. Şimdi, 1.48 dolardan işlem görüyor. Özellikle son 24 saatte yüzde 124 oranında yükseliş yaşamasıyla dikkat çekiyor. Coin, gün içinde en düşük seviyesi olan 0.64 dolardan yükseldi.  Ancak uzmanlara göre görünen o ki, bu iyileşme büyük ölçüde short squeeze girişiminden kaynaklanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Celsius (CEL) Bu Altcoin’e Ödeme Yaptı: Fiyatı Uçuyor!