Celsius CEO’su Bu Altcoin’leri Satmak İçin Borsalara Döküyor!

Celsius CEO'su Bu Altcoin'leri Satmak İçin Borsalara Döküyor!
Celsius CEO'su Bu Altcoin'leri Satmak İçin Borsalara Döküyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nansen tarafından derlenen verilere göre, Ekim ayının başından bu yana Celsius kurucusu Alex Mashinsky’ye ait cüzdanlar hareketli idi. CEO, cüzdanlardan Uniswap ve MetaMask’e CEL ve USDC oalrak yaklaşık 1 milyon dolar aktardı. İşte detaylar…

Mashinsky cüzdanlarında hareketlilik sürüyor

Nansen analiz platformundan elde edilen on-chain veriler, Mashinsky’ye ait cüzdanların “sabit bir CEL token akışı” sergilediğini gösteriyor. Ayrıca USDC stablecoin’i de geçen ay altı cüzdanından çıkmış duruyor. YouTube’da kripto dolandırıcılıklarını ifşa eden bir Blockchain dedektifi olan Coffezilla, Mashinsky tarafından kontrol edilen ve geçen ay CEL ve USDC olarak yaklaşık 225.376 dolar transfer eden başka bir cüzdan tespit ettiğini iddia ediyor. Bu cüzdanın sahibi Nansen tarafından onaylanmadı. Ancak zincir üzerindeki veriler, onaylı bir Mashinsky cüzdanı tarafından finanse edildiğini gösteriyor.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gib firma iflasını ilan etmeden önce yöneticiler 27 milyon dolar çekmişti. Mashinsky tarafından 28.242 dolar da taşınmıştı.  On chain verilere göre, Mashinsky’nin cüzdan koleksiyonu hala, esas olarak CEL ve USDC’den oluşuyor. 197.301 dolar değerinde kripto içeriyor. Sıkıntılı kripto riskten korunma fonu Three Arrows Capital’a yoğun yatırımı göz önüne alındığında, Celsius, yaz aylarındaki piyasa gerilemesi sırasında finansal zorluklarla karşılaştı. 13 Temmuz’da iflas koruması başvurusunda bulunmadan önce Haziran ayında para çekme işlemlerini dondurdu.

Celisus mağdurları paralarını ne zaman çekecekler?

Kullanıcılarının aklındaki soru, şüphesiz ki ne zaman para çekecekleri ile ilgili. Özellikle de Mashinsky ve diğer yöneticiler para kazanırken.  Ama mağdurların biraz daha beklemesi gerekiyor gibi duruyor. Bu ayın başlarında, şirketin iflasını denetlemekle görevli mütevelli heyeti, para çekme işlemlerini erkenden yeniden başlatmak için bir hareket çağrısında bulundu. Ancak mütevelli heyeti avukatları itiraz etti.  Avukatlar, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bu noktada, borçluların kripto para birimi varlıkları ile ilgili herhangi bir işlemi onaylamak için çok fazla soru var. Bu sorular hem borçluların şeffaflık eksikliğinden hem de borçluların mali işler tablolarını ve grafiklerini bildirmemesinden kaynaklanmaktadır.

Geçen haftanın sonlarında, davayı denetleyen ABD İflas Yargıcı Martin Glenn, bağımsız bir denetçiye, Celsius’un mali yönetimini ve müşteri hesaplarının yönetimini detaylandıran bir rapor hazırlamasını emretti. Denetçinin Kasım ayı ortasına kadar bu dosyayı hazırlaması gerekmekte.  Bu raporun, müşterilerin varlıklarını ne zaman geri çekebileceklerine ilişkin programı belirlemesi beklenmekte. Bu sırada CEL, yüzde 7.1’lik bir düşüş ile 0.95 dolardan el değiştiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Celsius CEO’su Bu Altcoin’leri Satmak İçin Borsalara Döküyor!