Ünlü CEO Korkuttu: Bu Altcoin Büyük Satış Görecek!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 4 hafta önce
1.704 görüntülenme
CEO Altcoin Büyük Satış Görecek

Evai’nin CEO’su Matthew Dixon, gün içinde yeni bir tweet’te, ilk 10 arasında yer alan bir altcoin hakkında uzun vadede ‘değersizleşeceğini’ söyledi.

Ünlü CEO, popüler altcoin projesinde keskin bir satış olacağına inanıyor

Evai CEO’su Matthew Dixon (@mdtrade), bugün Solana’ya (SOL) ilişkin uzun vadeli görüşünün “keskin bir satıştan önce son yükseliş” olduğunu söyledi. ABD ekonomisinin şu anda istikrarlı olduğu göz önüne alındığında, keskin satışın jeopolitik bir teması olabileceğini de sözlerine ekledi.

Yazım sırasında, CoinMarketCap’e göre SOL fiyatı son 24 saatte %1,5 civarında düşüşte. SOL fiyatındaki 24 saatlik düşüşe rağmen, haftalık performansının %3 düzeyinde yeşilde olduğunu belirtelim. Kasım ayındaki FTX çöküşünden sonra 10 doların altını gören Solana, şu anda 23,45 dolardan işlem görüyor ve ilk 10 arasında tekrar girmek üzere.

Solana (SOL) teknik analiz

Teknik açıdan, SOL’un fiyatı, bugün 9 günlük EMA çizgisinin altına düştükten sonra, yazının yazıldığı sırada günlük destek seviyesinde yaklaşık 23,89 dolarda bulunuyor. Bu fiyat seviyesi, SOL fiyatının bir sonraki destek seviyesi olan 22.49 dolara düşmesi için sondan ikinci savunma hattı olacak.

SOL’un günlük grafiğindeki teknik indikatörler şu anda nötr durumda ve SOL fiyatının hafta sonuna doğru bir konsolidasyon aşamasına girebileceğini gösteriyor. Yazım sırasında, günlük RSI, RSI SMA üzerinde duruyor. Ayrıca 9 günlük ve 20 günlük EMA hatları neredeyse birbirine paralel işlem görüyor.

Analist Steven Walgenbach’e göre, SOL’un fiyatı bugünkü işlem seansını yukarıda belirtilen fiyat seviyesinin 23,89 doların üzerinde kapatırsa, düşüş tezi geçersiz olacak ve SOL’un fiyatı direnci 25,11 dolarda hedefliyor gibi görünebilir.

Altcoin, haftalık zaman diliminde yükselişini sürdürüyor

Haftalık grafiğin analizi, tutarlı bir hareketin ardından piyasanın volatilitesini ortaya koyuyor, bu da Solana fiyatının her iki uçta da değişken değişim yaşamaya bağışık hale geldiği anlamına geliyor. Yüksek değer 24,08 dolarda ve 24,06 dolarlık açık fiyatla mevcut. Tersine, düşük fiyat -%1,49 değişim ve 23,70 dolar kapanış değeri ile 23,58 dolarda.

SOL/USD fiyatı, Hareketli Ortalama fiyatı üzerinde hareket ediyor gibi görünüyor ve bu da yükseliş hareketini gösteriyor. Ancak, piyasanın eğilimi son birkaç gün içinde düşüş dinamikleri göstermiş gibi görünüyor. Sonuç olarak, piyasa olumsuz bir yaklaşıma karar verdi.

Solana fiyat analizi, SOL’un azalan uçta daha fazla faaliyet için çok alanla birlikte azalan bir trende sahip olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca, piyasanın mevcut durumu olumsuz bir seyir izliyor gibi görünüyor. Bu nedenle, ayıların piyasa üzerindeki kontrollerini başlatmak için yakında hareket etmeye başlayacağını varsayabiliriz. Kriptokoin.com olarak Solana’nın fiyat hareketlerini destekleyecek son gelişmelere bu yazıdan göz atabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

14 Altcoin İçin Kritik Duyurular Yapıldı
Bugün Bu 14 Altcoin İçin Kritik: Önemli Duyurular Yapıldı! Hafta sonuna doğru, özellikle Shiba Inu ve Ethereum gibi büyük altcoin’ler yeni duyurular geldi. 14 altcoin projesinden günün öne çıkan gelişmelerini derledik. 14 altcoin projesinden günün önemli gelişmeleri Ethereum ve Polygon’dan önemli haberler var Son dakika gelişmelerden...
Buğra Çağlar 4 hafta önce