Ünlü CEO: Altın Fiyatı Bu Seviyelere Gidiyor! Gümüş ise…

V2VKC2XGU5FVRL6BED6JZ3VMXM
V2VKC2XGU5FVRL6BED6JZ3VMXM
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gümüş fiyatları, 24 doların üzerinde tutunamayan geniş bir aralıkta kalmaya devam ediyor. Ancak bir madencilik yöneticisine göre, piyasa likiditesi kurudukça ve yatırımcılar yeniden gerçek varlıklarda değer gördükçe değerli metal daha yüksek fiyatlar görebilir. Yönetici, altın fiyatı için de tahminlerini sundu. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

“İnsanlar altını ve gümüşü unuttu”

Silver Hammer Mining Corp.’un başkanı ve CEO’su Morgan Lekstrom, röportajında, gümüşün fiyat hareketinin 2021’de hayal kırıklığı yaratmasına rağmen, değerli metalin 2022’de parlaması için birçok fırsat olacağını söyledi. Belirsizlik hâlinin piyasaya yeniden girdiğini söylüyor. Lekstrom, risk azaltma eğiliminin kripto para satışlarıyla zaten görülebileceğini de sözlerine ekledi.

Kripto para pazarı, Kasım ayında 3 trilyon dolarla zirveye ulaşmasından bu yana piyasa değerinde 1 trilyon dolardan fazla kaybetti. Lekstrom, Fed’in yaklaşan faiz artırımının likiditenin kurumakta olduğu anlamına geldiğini açıkladı. Uzman, insanların gümüş ve altın ve özellikle gümüş hakkında çok şey unuttuğunu, ancak bu eğilimin tersine döndüğünü görmeye başlayacağımızı söylüyor.

Uzman: Altın fiyatı bu seviyelere çıkarsa gümüş de yükselir

Lekstrom, gümüşün güçlü endüstriyel talebi olan parasal bir metal olması nedeniyle benzersiz bir konumda olduğunu da sözlerine ekledi. Gümüşün yükselen enflasyona karşı bir önlem olduğunu ve devam eden küresel tedarik zinciri sorunlarından etkilenen sanayi sektöründe bir miktar yukarı yönlü risk sağladığını açıkladı. Lekstrom gümüş konusunda iyimser olsa da, değerli metalin potansiyelini ortaya çıkarmanın anahtarının altın olduğunu söyledi. Yönetici, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Altın fiyatları 1.900 doların üzerine çıkıp 2.000 dolara doğru gidebilirse, o zaman gümüşün yükselişini göreceğiz.

Uzman Görüşü: Altın ve Gümüşe Yatırım Yapmak Mantıklı Mı?

Olumlu görünümüne rağmen Lekstrom, değerli metallerin de bazı zorlu engellerle karşı karşıya olduğunu, özellikle de ABD Merkez Bankası’nın Mart ayındaki faiz oranı artışının engellerden biri olduğunu söyledi. Uzmana göre ABD merkez bankasının faiz oranlarını 50 baz puan artıracağı düşüncesiyle piyasalar giderek rahatlıyor. Aynı zamanda, piyasalar altı faiz artışı potansiyelini fiyatlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü CEO: Altın Fiyatı Bu Seviyelere Gidiyor! Gümüş ise…