Tarih Açıklandı: CFTC, AVAX ve Bu Coinleri İnceleyecek!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
1.735 görüntülenme
Tarih Açıklandı: CFTC, AVAX ve Bu Coinleri İnceleyecek!

ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) odağında merkeziyetsiz finans (DeFi) alanında faaliyet gösteren Avalanche (AVAX), Uniswap (UNI), Chainlink (LINK) gibi kripto para birimleri var gibi duruyor. CFTC’nin teknoloji komitesi, tartışma konuları açısından kripto para sektörünü odağına aldı. İşte detaylar…

CFTC, açılış toplantısında AVAX, UNI, LINK gibi coin’leri inceleyecek

Merkezi olmayan finans (DeFi), Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu’nun Teknoloji Danışma Komitesi’nin 22 Mart’taki açılış toplantısında tartışılan ilk konu olacak ve kripto para birimi sektörünü ABD türev düzenleyicisi için bir öncelik olarak daha da sağlamlaştıracak. CFTC’nin Komisyon Üyesi Christy Goldsmith Romero, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

 Siber güvenlik açıkları, ‘merkeziyetsizlik’ göstergeleri, dijital kimlik ve non-custodial cüzdanlar da dahil olmak üzere DeFi hakkında bir tartışma, Washington, D.C. ve ötesinde devam eden politika tartışmalarına katkıda bulunacaktır.

MATIC, SOL, BTC, DOT ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

CFTC, özellikle ajans menkul kıymetler dışı kripto spot piyasasını denetlemek için yeni yetkiler ararken, kripto sektörüne artan bir ilgi gösteriyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi CFTC’nin danışma komitelerinden bir diğeri olan Komiser Caroline Pham tarafından yönetilen Küresel Piyasalar Danışma Komitesi, ilk toplantısında kripto varlıklarla ilgili konuları görüşmek üzere 13 Şubat’ta bir araya geldi. Kriptonun “gerçekten sınırsız” olduğunu ve politika yapıcıların “uluslararası düzeyde neler olduğunu anlamaları gerektiğini” savundu.

DeFi coin’leri arasında neler yer alıyor?

Peki, CFTC üyelerinin merkeziyetsiz alana işaret etmesi ne anlama geliyor? Merkeziyetsiz finans (DeFi) alanında uzun süredir faaliyet gösteren çeşitli kripto para birimleri var. Piyasa değeri ile en büyük DeFi coinlere baktığımızda, en başta Avalanche (AVAX) geliyor. Ardından Dai (DAI), Uniswap (UNI), Chainlink (LINK), Lido DAO (LDO), Internet Computer (ICP) dikkat çekiyor. Piyasa değeri ile 20 en büyük DeFi coin’ini aşağıdaki görselde görebilirsiniz:

DeFi coinleri; benzersiz, yerel blockchain ağları üzerine kuruludur ve genellikle bu ağlar için adlandırılır. Yukarıda da görüldüğü gibi Maker, Compound, Uniswap, Aave, Chainlink ve Ankr en popüler DeFi paraları arasında yer alıyor. DeFi tokenları ayrıca diğer coinler gibi değer aktarır.

DeFi platformları, kullanıcılara finansal piyasalarda bulunan herhangi bir geleneksel bürokrasi olmadan kripto ödünç alma, kaydetme, ödünç verme veya ticaret yapma yolları sağlıyor. Bu popülerlik düzeyi, en iyi DeFi coinlerini birçok kişinin gözünde yatırım yapmak için sağlam bir seçenek haline getiriyor. Ancak şimdi düzenleyicilerin DeFi’ı mercek altına alması, alanı olumsuz etkileyebilir. Yine de, genel durumu 22 Mart’taki konuşmalar belirleyecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Altcoin İçin Dikkat: Ekip Projeyi Bıraktı!
Bu Altcoin İçin Dikkat: Ekip Projeyi Bıraktı! Aralık 2021’de, bir dizi e-spor meraklısı, profesyonel oyuncular tarafından profesyonel oyuncular için yapılmış nihai Web3 oyun ekosistemini oluşturmak için yola çıktı. Espor deneyimine sahip bir kurucu ekip ve milyonları artıran başarılı bir NFT ile, More Than Gamers...
Aslı Dinçer 3 hafta önce