CFTC Başkanı Bu 2 Kripto Para İçin Konuştu: Dijital Emtia!

CFTC Başkanı Bu 2 Kripto Para İçin Konuştu: Dijital Emtia!
CFTC Başkanı Bu 2 Kripto Para İçin Konuştu: Dijital Emtia!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CFTC yetkilisi Christy Romero, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC), proof of stake’e (PoS) geçişinden sonra bile Ethereum’u hala bir emtia olarak gördüğünü yineliyor. Diğer yandan CFTC Başkanı Rostin Behnam, CFTC’nin bir isteğinden bahsetti. ABD Kongresi’nden iki büyük kripto para, Bitcoin ve Ethereum üzerinde nakit yetkisi istediğini söyledi. İşte detaylar…

CFTC yetkilisi Christy Romero, ETH’nin emtia olduğunu söylüyor

Dijital Ticaret Odası’nın kurucusu Perianne Boring, CFTC Komiseri Christy Romero ile konuştu. Romero’ya merge’den sonra Ethereum’un proof-of-stake’e geçişinin politika açısından etkisi olup olmadığını sordu. Christy Romero, Ethereum’un hisse kanıtı (PoS) geçişinden sonra bile bir emtia olduğu CFTC pozisyonunu yineliyor. Romero, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Ethereum’a ve diğer tüm ürünlere baktığımızda, neyin emtia olduğunu görmek istiyoruz. CFTC uzun zamandır Ethereum’un bir emtia olduğuna dair pozisyon aldı. Emtianın tanımı çok, çok geniştir. Proof-of-stake olsa bile Ethereum’un bir emtia olduğunu söylemeye devam ediyorum.

Benham, en büyük kripto para birimleri için mevcut tutumu paylaştı

Diğer yandan Çarşamba günü, CFTC Başkanı Rostin Behnam, düzenleyicinin ABD Kongresi’nden nakit piyasalarını denetleme yetkisi istediğini söyledi. Böylece CFTC, Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerini emtia olarak düzenleyebilir. ​​Behnam, diğer ABD düzenleyici kurumları tarafından Bitcoin’in emtia olduğu yönündeki duruşunu yineledi. Ancak Ethereum’un da CFTC yetki alanına giren bir emtia olduğu konusunda açıklamalar yaptı. Benham, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Biz bir türev düzenleyiciyiz. Nakit piyasalarını denetlemiyoruz. Bu yüzden Kongre’den istediğim şey, Bitcoin, ETH nakit piyasasına girmek ve diğer dijital emtia tokenlarını incelememiz için yetkidir.

Önceki röportajda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, çeşitli açıklamalar yapmıştı. En iyi altcoin Ethereum’un menkul kıymet olarak SEC düzenlemelerine girmesi gerektiğini önermişti. Benham’a, kurum arasında bir “çevre savaşı” olup olmadığı soruldu. Behnam, en iyi düzenlemeleri elde etmek için işbirliği içinde çalıştıklarını söyledi.

Gary Gensler, PoS sonrası ETH’nin menkul kıymet olabileceğini söylemişti

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin ve Ethereum’u emtia olarak gördü ve düzenlemelerinin CFTC’nin kapsamına girdiğini kabul etti. Bununla birlikte, Gensler, PoS nedeniyle Ethereum’u bir “menkul kıymet” olarak adlandırarak tutumunu bir kez daha değiştirdi. Tüm PoS tabanlı kripto para birimlerinin Howey Testi kapsamında menkul kıymetler olduğuna inanıyor.

Ünlü Politikacı: Binance'deki Bu Altcoin İçin Heyecanlıyım!

Behnam, kripto para birimlerinin yeni bir varlık sınıfı olduğuna inanmakta. Bu nedenle kararın yasal olarak alınması gerektiğini söylüyor. CFTC ve SEC, bireysel yatırımcılar için piyasada kesinlik sunma çabasında. Ayrıca tüketicinin korunması için makul bir sonuç bulmaya çalışıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

CFTC Başkanı Bu 2 Kripto Para İçin Konuştu: Dijital Emtia!