Reklamı kapat

CFTC Başkanı Bu 2 Kripto Para İçin Konuştu: Dijital Emtia!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 30 Eylül 2022
0 görüntülenme
CFTC Başkanı Bu 2 Kripto Para İçin Konuştu: Dijital Emtia!

CFTC yetkilisi Christy Romero, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC), proof of stake’e (PoS) geçişinden sonra bile Ethereum’u hala bir emtia olarak gördüğünü yineliyor. Diğer yandan CFTC Başkanı Rostin Behnam, CFTC’nin bir isteğinden bahsetti. ABD Kongresi’nden iki büyük kripto para, Bitcoin ve Ethereum üzerinde nakit yetkisi istediğini söyledi. İşte detaylar…

CFTC yetkilisi Christy Romero, ETH’nin emtia olduğunu söylüyor

Dijital Ticaret Odası’nın kurucusu Perianne Boring, CFTC Komiseri Christy Romero ile konuştu. Romero’ya merge’den sonra Ethereum’un proof-of-stake’e geçişinin politika açısından etkisi olup olmadığını sordu. Christy Romero, Ethereum’un hisse kanıtı (PoS) geçişinden sonra bile bir emtia olduğu CFTC pozisyonunu yineliyor. Romero, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Ethereum’a ve diğer tüm ürünlere baktığımızda, neyin emtia olduğunu görmek istiyoruz. CFTC uzun zamandır Ethereum’un bir emtia olduğuna dair pozisyon aldı. Emtianın tanımı çok, çok geniştir. Proof-of-stake olsa bile Ethereum’un bir emtia olduğunu söylemeye devam ediyorum.

Benham, en büyük kripto para birimleri için mevcut tutumu paylaştı

Diğer yandan Çarşamba günü, CFTC Başkanı Rostin Behnam, düzenleyicinin ABD Kongresi’nden nakit piyasalarını denetleme yetkisi istediğini söyledi. Böylece CFTC, Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerini emtia olarak düzenleyebilir. ​​Behnam, diğer ABD düzenleyici kurumları tarafından Bitcoin’in emtia olduğu yönündeki duruşunu yineledi. Ancak Ethereum’un da CFTC yetki alanına giren bir emtia olduğu konusunda açıklamalar yaptı. Benham, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Biz bir türev düzenleyiciyiz. Nakit piyasalarını denetlemiyoruz. Bu yüzden Kongre’den istediğim şey, Bitcoin, ETH nakit piyasasına girmek ve diğer dijital emtia tokenlarını incelememiz için yetkidir.

Önceki röportajda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, çeşitli açıklamalar yapmıştı. En iyi altcoin Ethereum’un menkul kıymet olarak SEC düzenlemelerine girmesi gerektiğini önermişti. Benham’a, kurum arasında bir “çevre savaşı” olup olmadığı soruldu. Behnam, en iyi düzenlemeleri elde etmek için işbirliği içinde çalıştıklarını söyledi.

Gary Gensler, PoS sonrası ETH’nin menkul kıymet olabileceğini söylemişti

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin ve Ethereum’u emtia olarak gördü ve düzenlemelerinin CFTC’nin kapsamına girdiğini kabul etti. Bununla birlikte, Gensler, PoS nedeniyle Ethereum’u bir “menkul kıymet” olarak adlandırarak tutumunu bir kez daha değiştirdi. Tüm PoS tabanlı kripto para birimlerinin Howey Testi kapsamında menkul kıymetler olduğuna inanıyor.

Ünlü Politikacı: Binance'deki Bu Altcoin İçin Heyecanlıyım!

Behnam, kripto para birimlerinin yeni bir varlık sınıfı olduğuna inanmakta. Bu nedenle kararın yasal olarak alınması gerektiğini söylüyor. CFTC ve SEC, bireysel yatırımcılar için piyasada kesinlik sunma çabasında. Ayrıca tüketicinin korunması için makul bir sonuç bulmaya çalışıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Efsane Bitcoin Analisti Türk Yatırımcıları Uyardı: Bunlara Bakın!
Efsane Bitcoin Analisti Türk Yatırımcıları Uyardı: Bunlara Bakın! Bitcoin ve altcoin piyasasında yakından tanınan analist Michael van de Poppe, Türkiye’deki yatırımcılara yönelik bir tweet attı. Analist, son tweet’inde Bitcoin’de biriktirme zamanı olduğunun altını çizdi.  İşte detaylar… Bitcoin analistinden Türkiye’deki yatırımcılara çağrı Türkiye’de ve dünyada Bitcoin...
Aslı Dinçer 30 Eylül 2022