CFTC Bu Altcoin’e Ceza Kesti: Fiyat Düşüşte!

CFTC Bu Altcoin'e Ceza Kesti: Fiyat Düşüşte!
CFTC Bu Altcoin'e Ceza Kesti: Fiyat Düşüşte!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), bir projeyi gündemine aldı. BZeroX, Blockchain yazılım protokolü ve kurucularına karşı bir ceza verdi. Ceza, bZerox’un kurucularının projesi Ooki DAO’nun altcoin projesini olumsuz etkiledi. İşte detaylar…

CFTC, altcoin protokolüne ceza kesti

Emir; protokolü ve kurucuları Tom Bean ve Kyle Kistner’ı kripto paraların yasa dışı kullanımıyla suçluyor. Ayrıca borsa dışı ticareti, kayıt ihlallerine işaret ediyor. Ayrıca Banka Gizliliği Yasası uyum programının gerektirdiği bir müşteri kimliği programını benimsemeyi ihmal etmeleri nedeniyle 250.000 dolar tutarında cezalandırıyor. CFTC aynı anda bZeroX’un halefi olan Ooki DAO’yu bZeroX ile aynı yasaları ihlal etmekle suçlayan bir sivil icra davası açtı. Tazminat, tazminat, parasal para cezaları, ticaret ve kayıt yasakları ve daha fazla ihlale karşı ihtiyati tedbir talep eder.

2 Fon Yöneticisinden Kripto Para Tahmini: Çöküş Ne Zaman Bitecek?

Yürütme Direktör Vekili Gretchen Lowe, “Bu eylemler, CFTC’nin hızla gelişen merkeziyetsiz finans ortamında ABD müşterilerini korumaya yönelik daha kapsamlı çabalarının bir parçası” dedi. bZeroX’in halefi Ooki DAO da CFTC tarafından bZeroX ile aynı yasaları ihlal etmekle suçlandı. Bunun ardından Ooki Protocol (OOKI) 0.00522 dolardan 0.00499 dolara geriledi. Yazım sırasında, yüzde 5’in biraz üzerinde değer kaybı yaşamış durumda.

Bir yetkili karara karşı çıktı

CFTC ayrıca CEA ve CFTC düzenlemelerinin daha fazla ihlaline karşı tedbir talep ediyor. Lowe ayrıca, “Bireysel ABD müşterilerine sunulan marjlı, kaldıraçlı veya finanse edilen kripto varlık ticareti, geçerli tüm yasa ve yönetmeliklere uygun olarak uygun şekilde kayıtlı ve düzenlenmiş borsalarda gerçekleşmelidir” dedi. “Bunlar, DAO’ların yanı sıra geleneksel iş yapılarına sahip kuruluşlar için aynı şekilde geçerlidir,” diye ekledi. Yetkili Summer K. Mersinger, CFTC’nin kararına karşı olduğunu ifade eden bir açıklama yaptı ve aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Federal ve eyalet politikası gelişirken, yaptırım yoluyla düzenlemeye varan desteklenmeyen bir hukuk teorisine dayanan bu ihlallerden kimin sorumlu olduğuna keyfi olarak karar veremeyiz.

Bugün Bu 10 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

OOKI ve bZeroX hakkında daha fazla detay

Ooki’nin kendi tanımlamasına göre platform tonlarca özelliğe sahiptir. Tamamen merkezi olmayan bir marj ticareti, borç alma ve borç verme platformudur. Ooki Protokolü, herkesin, borç verenlerin, borç alanların ve traderların birden fazla Blockchain’de işlem yapmasını sağlar. Esnek merkezi olmayan finans protokolü ile etkileşime girmesini sağlayan uygulamalar oluşturmasına olanak tanır.

Proje, protokoldeki tüm büyük değişiklikler için topluluk oylarıyla yönetilir. Tamamen merkezi olmayan, topluluk tarafından yürütülen bir projedir. OOKI tokenı, Ooki topluluğunun, OOKI tokenını stake eder. Ayrıca OOKI, DAO’da oy vererek protokolü yönetmesine izin veren bir yönetişim tokenıdır. Ooki ekosistemi, yönetişim, ücret paylaşımı ve oylama yoluyla protokol üzerindeki topluluk kontrolünü vurgulamak için tasarlanmıştır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

CFTC Bu Altcoin’e Ceza Kesti: Fiyat Düşüşte!