Kritik Gelişme: Chainlink Dev Ortaklığını Duyurdu!

Kritik Gelişme: Chainlink Dev Ortaklığını Duyurdu!
Kritik Gelişme: Chainlink Dev Ortaklığını Duyurdu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Chainlink (LINK) ve SWIFT, uluslararası banka kooperatifinin kripto para birimlerini neredeyse tüm Blockchain’lerde transfer etmesine izin verecek bir “proof-of-concept” açıkladı. İşte detaylar…

SWIFT ve Chainlink ortaklık kurdu

SWIFT yakında Blockchain varlıklarıyla etkileşime girme olanağına sahip. Bir basın açıklamasına göre, Blockchain oracle ağı Chainlink, işbirliği çerçevesinde bir proof-of-concept’i açıkladı. Bunun, SWIFT’in neredeyse her Blockchain ortamında token transferleri talimatı vermesine izin vereceğini ortaya koydu. LINK, bunun finansal kurumların yüksek ön maliyetler ve geliştirme zorluklarıyla karşılaşmadan Blockchain yeteneğine sahip olmasına izin vereceğini de sözlerine ekledi.

Yaklaşan proof-of-concept, ilk olarak Chainlink’in Çapraz Zincir Birlikte Çalışabilirlik Protokolünü (CCIP) kullanacak. Bu protokol Ağustos 2021’de duyurulmuştu. Zincirler arası mesajlaşma, veri ve token aktarımı için küresel bir standarda işaret ediyordu. Kurucu ortak ve CEO Sergey Nazarov, SmartCon 2022’de daha fazla ayrıntı verdi. Projenin “bir dizi farklı kurum arasında tokenlerin iletişimini ve hareketini sağlayacağını” belirtti.

LINK ve SWIFT daha önce de ortaklık kurmuştu

SWIFT Strateji Direktörü Jonathan Ehrenfeld Solé, LINK ve SWIFT’in ilk kez birlikte çalışmadığını belirtti. Yaklaşık beş yıl önce Chainlink ve SWIFT’in tahvil ihracı ve itfa ile ilgili başka bir proof-of-concept üzerinde çalıştığını söyledi. Solé, bu çabanın “oldukça başarılı” olduğunu belirtti. “Chainlink ile SWIFT arasındaki hikayenin bugün de devam eden ilk adımları” olduğunu söyledi.

Bu girişimler, kendi sektörlerindeki iki büyük oyuncu arasındaki işbirliğini temsil ediyor. Chainlink, 3,9 milyar dolarlık piyasa değeri ile en iyi 25 Blockchain’den biridir. Genellikle önde gelen Blockchain oracle platformu olarak kabul edilmekte. Bu arada Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi SWIFT, önde gelen küresel finansal mesajlaşma ağıdır. Yaklaşık 11.000 bankaya bağlı ve yılda beş milyardan fazla finansal mesaj işliyor.

SCALE programı duyuruldu

Diğer yandan LINK, Blockchain ekonomisinin büyümesine odaklanan yeni bir program başlattı. SCALE (Sustainable Chainlink Access for Layer 1 and 2 Enablement) isimli program, Chainlink Economics 2.0 programı olarak öne çıkıyor. Bu program, Oracle hizmetlerinin uzun vadeli faydasını artırmayı amaçlar.   Chainlink’in yıllık Web3 konferansı SmartCon 2022’de yer alan Chainlink SCALE, Chainlink oracle ağlarının belirli işletim maliyetlerini karşılayacak.

Analist: Chainlink Yatırımcıları Şimdi Bu Seviyeleri Beklemeli!

Böylece Blockchain’lerinin ve layer-2 ağlarının yerel ekosistemlerinde akıllı sözleşme inovasyonunu hızlı bir şekilde izlemesini sağlayacak. Şu anda LINK, yüzde 3.5’lik bir düşüş ile 7.72 dolardan el değiştiriyor. Son 7 günde ise yüzde 14.9 oranında yükseliş kaydetmiş durumda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kritik Gelişme: Chainlink Dev Ortaklığını Duyurdu!