SOL, DOT, ADA ve CHZ Coin İçin Son Dakika: Güncellemeler Var!

SOL, DOT, ADA ve CHZ Coin İçin Son Dakika: Güncellemeler Var!
SOL, DOT, ADA ve CHZ Coin İçin Son Dakika: Güncellemeler Var!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası hareketli günlerden geçiyor. Bu yazımızda Cardano (ADA), Polkadot (DOT), Chiliz (CHZ coin) ve Solana (SOL) ekosistemlerindeki son gelişmeleri ve potansiyel etkilerini mercek altına alacağız.

Cardano (ADA) “Voltaire Çağı”na mı giriyor?

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, kripto topluluğunu heyecanlandıran bir duyuruda bulundu. Son sosyal medya paylaşımına göre, uzun zamandır beklenen Chang Hard Fork yükseltmesi gerçekleşecek. Yükseltmenin, bu Haziran ayında tamamlanması hedefleniyor. Bu yükseltme, Cardano için önemli bir dönüm noktası olarak nitelendirilmekte. Böylece “Voltaire Çağı”na geçişin önünü açıyor. Hoskinson, son paylaşımında Cardano Node’un yakında 9.0 sürümüne ulaşacağını belirtti. Bu kilometre taşı, Cardano’nun Chang Hard Fork’a hazır olduğunu gösteriyor. Hoskinson, yükseltmenin haziran ayında gerçekleşmesini beklediklerini ifade etti.

Bugün, 9 Altcoin O Borsalarda Listelenecek: İşte Detaylar!

Yükseltmenin başlatılması için Stake Pool Operatörlerinin (SPO) %70’inin yeni node’a güncelleme yapması gerekiyor. Bu güncelleme, Cardano’yu “Voltaire Çağı”na taşımayı amaçlayan devrim niteliğindeki bir yönetim modelini devreye sokmayı hedefliyor. Hoskinson, bu yükseltmenin Cardano tarihindeki en önemli gelişme olduğunu vurguladı. Gelecekteki Cardano’yu, küresel çapta milyonlarca kişi tarafından desteklenen merkeziyetçi bir uygarlık olarak tanımladı. Bu dönüşümle birlikte, Cardano en gelişmiş blockchain yönetim sistemini uygulamaya koymayı hedefliyor. Bu sistem yıllık bütçeler, hazine ve topluluk odaklı karar alma süreçlerini içerecek.  

Polkadot (DOT) Gerçek Dünya Varlıkları (RWA) ile liderlik peşinde

Polkadot, RWA sektöründe öncü olarak ortaya çıkıyor. Bu durum, DOT fiyatı için potansiyel büyüme ve piyasa liderliği sinyali veriyor. Polkadot ekosistemi içinde RWA işlevlerinin sunulması, kritik. Zira platformun faydasını ve önemini artırmaya yönelik önemli bir adımı temsil ediyor. Polkadot (DOT) fiyatı ise büyük ölçüde 7 dolar civarında seyretmeye devam ediyor. Ayrıca bu durum, fiyat hareketini daha da yukarı taşıyacak bir katalizör görevi görebiliyor.

Binance Açıkladı! CHZ ve Altcoin Duyuruları Dikkat Çekiyor

DOT yakın zamanda, genellikle Polkadot 2.0 olarak adlandırılan JAM Whitepaper’ı yayınladı. Bu whitepaper, Polkadot’un blockchain sektöründeki yenilik ve sürekli gelişime olan bağlılığını vurgulayan iddialı planlarını ve teknik gelişmelerini ortaya koyuyor.

CHZ coin ve Solana için hard fork ve ana ağ yükseltmeleri

Spor ve eğlence blockchain çözümü Chiliz Chain, hard fork’unun ne zaman gerçekleşeceğini açıkladı. Blockchain, 17 Haziran Cuma günü Dragon8 hard fork’unun gerçekleşeceğini duyurdu. Daha önce 21 Mayıs için planlanan ve sadece iki planlanan hard fork’tan birinin tamamlandığı Chiliz’in Dragon8 hard fork’u ertelenmişti. Ekip, planın revize edilmesinden sonra daha sonra başka bir hard fork tarihi belirleyecek.

Diğer yandan Solana, ana ağ yükseltmesi öncesinde validator’ların Solana blockchain’i güçlendirmek için yeni bir kararlı sürümüne yükseltmesini talep etti. Solana ekibi, meme coin çılgınlığı ve Solana tabanlı platformlara olan yoğun talep nedeniyle ağda baskı ve tıkanıklığı önlemeyi amaçlıyor. SOL yatırımcıları duyuruya anında tepki verdi. Solana Status’un 10 Haziran’da yaptığı bir yayına göre, Solana ekibi artık ana ağ yükseltmesi için v1.18.15 sürümünü genel benimseme için tavsiye ediyor. Yükseltme, Solana tabanlı meme coin’lerin lansmanından kaynaklanan ağdaki ana tıkanıklık sorunlarını çözmeyi amaçlıyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

SOL, DOT, ADA ve CHZ Coin İçin Son Dakika: Güncellemeler Var!