Veriler Konuşuyor: CHZ, MANA ve ENJ’de Neler Oluyor?

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 18 Temmuz 2021
0 görüntülenme
1267556

Sosyal analiz, piyasanın eğilimini belirlemek ve hangi token’ın veya altcoin’in nasıl bir rota oluşturduğunu tahmin etmek için her zaman güvenilir bir yol olmuştur. Son zamanlarda, altcoin projelerinin birçoğu bu yönde iyi tahminler aldı. Ancak, şu anlık bir dalgalanma görünmüyor. Diğer yandan, en büyük üç ERC20 NFT’si CHZ, Decentraland ve Enjin en yüksek performansı gösteren kriptolar oluyor. Verilere göz atıyoruz…

Veriler Konuşuyor: CHZ, MANA ve ENJ'de Neler Oluyor?

DeFi’ler 2021’le patladı ve devam ediyor

Yeni yıldan bu yana, DeFi ve NFT’ler büyük ilgi görüyor ve son zamanlarda, toplam adres sayısı 3 milyonun üzerine ulaşarak, yeni bir dönüm noktası kaydetti. Aslında, en iyi 100 DeFi token’ının toplam piyasa değeri, Ocak ortasından hızlanmaya başlamıştı. Sonrasında Mayıs kripto zirvesiyle doruklara ulaştı. Ek olarak, Google Trendler’deki “DeFi”, DeFi’nin toplam piyasa değeriyle aşağı yukarı aynı grafiği izleyen ilginç artışlar üretti. Pek çok uzman, DeFi’nin yükselişinin, NFT’lerle daha likit hale gelmesine yardımcı olduğunu ve kullanıcıların bunları daha gerçekçi bir yatırım fırsatı olarak görmelerini sağladığını düşünüyor.

Veriler Konuşuyor: CHZ, MANA ve ENJ'de Neler Oluyor?

CHZ, MANA ve ENJ’de neler oluyor?

Kriptokoin.com aktardığımız üzere Chiliz, Decentraland ve Enjin, CHZ’nin tabandan %35 ve MANA’nın %70 arttığı neredeyse koordineli fiyat hareketi gördü. Özellikle, Chiliz, Şubat ve Mart ayları arasında fiyatta %3.690’lık bir artış kaydetti. Aynı şekilde, ENJ, Şubat ayında 0.5 dolardan Nisan’da 3.2 dolara çarpıcı bir şekilde yükseldi. Daha yakın bir zamanda, Jack Dorsey’in Square’in Bitcoin kullanarak “merkezi olmayan finansal hizmetlere” adanmış bir işletme başlattığını açıklamasının ardından DeFi tekrar gündeme geldi. Sektördeki pek çok uzman, NFT’lerin yükselişini, bu finans alanının Web 3.0’ın benimsenmesi gibi umut verici gelişmelere nasıl yol açabileceğinin kanıtı olarak da ilişkilendirdi.

Aynı zamanda, CHZ, MANA ve ENJ’de, aktif adresler açısından iyi bir artış gördü. 30 Haziran’da Chiliz’deki UFC token’ının serbest bırakılmasıyla ilgili ortadaki güçlü bir artış, altcoin’i on-chain adres etkinliği açısından lider konuma getirdi. Diğer ikisi aynı anda yaklaşık %30 kazandı. CHZ’nin aktif adresleri yazıldığı sırada da sağlıklı bir artış kaydetti.

Yükselişe rağmen hacimde azalmada gözlemleniyor

Diğer yandan, aktif adresler ve balina birikimi gibi ölçümler bu üç alternatif için güzel bir tablo çizse de, ağ büyümesi endişe verici verileri ortaya koyuyor. Aynı şekilde ticaret hacimleri de azalmaya başlıyor. En önemlisi, CHZ balinalarının aktivitesi düşüyor gibi görünse de, CHZ’de MANA ve ENJ’den daha aktif balinalar vardı. Fiyat yükselirken ağ büyümesi neredeyse sabit kaldı, ağın gücüne olan güven eksikliğinin altını çizdi.

Son olarak, DeFi genelinde ağ büyümesinin bu yavaşlaması, belki de ağın son zamanlarda karşılaştığı birçok darbeye bağlanabilir. Son zamanlarda, DeFi Eğitim Fonu (Education Fund), UNI yönetimi aracılığıyla kendisine bağışlanan bir milyon UNI token’ının yarısının tasfiye edildiğini duyurdu. Benzer şekilde, cross-chain köprüsü ChainSwap, sadece bir hafta önce, sekiz gün içinde ikinci güvenlik açığından saldırıya uğradı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin dominance 1 1
4 Ünlü İsimden Bitcoin, Ethereum ve Altcoin’ler İçin Gelecek Tahminleri Bitcoin ve altcoin’ler, düzenleyicilerin artan baskılarına, bu ay biraz sessiz kaldı. Analistler ve yatırımcılar, günlük gelişmeleri yakından takip ediyor. Bir veri analizi platformu Insider, bu dönemde, bireysel ve kurumsal yatırımcılar, NFT’ler ve DeFi’ler üzerine sektör yöneticileriyle konuşarak,...
Buğra Çağlar 18 Temmuz 2021