Bu Çin Coinleri Neden Gelecek Haftalarda Fırlayabilir?

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 gün önce
3.237 görüntülenme
Bu Çin Coinleri Neden Gelecek Haftalarda Fırlayabilir?

Çin, 2021’in sonlarında kripto varlıklara yönelik genel bir yasaklama kararından bu yana kripto para birimlerini pek hoş karşılamasa da, bazı Çin coinleri bu yılın Şubat ayında önemli bir ralli yaşadı. Bazılarına göre son zamanlarda, ülkenin merkez bankasının toparlanmaya işaret etmesi, Çin coinlerinin daha büyük bir yükseliş yaşamasını sağlayabilir. İşte detaylar…

Çin’in merkez bankasından önemli açıklama geldi

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Çin’in merkez bankası şu anda pandemi kaynaklı çöküşten daha hızlı bir toparlanma için bastırırken, bazı uzmanlara göre, önümüzdeki günlerde benzer bir yükselişin şekillenmesi olası. Çin Merkez Bankası (PBoC) Cuma günü yaptığı duyuruda, bankaların rezerv olarak tutmaları gereken nakit miktarını (rezerv oranı) bu yıl ilk kez azaltacağını duyurdu. Bu hareketin amacı, yeterli likiditenin korunmasına yardımcı olmak ve gelişmekte olan bir ekonomik toparlanmayı desteklemektir.

Bu 17 Altcoin İçin Müjde: Dev Borsalar Listeliyor!

Merkez bankası, 27 Mart’tan itibaren tüm bankalar için zorunlu karşılık/rezerv oranını (RRR) 25 baz puan (bps) indireceğini açıkladı. Ancak bu indirim, halihazırda yüzde 5’lik zorunlu karşılık oranını benimsemiş olan bankalar için geçerli değil. Çin’in kripto karşıtı bir duruş sergilediğine dair açık uçlu varsayıma rağmen, son gelişmeler aksini gösterdi. Görünüşe göre Çin İrtibat Bürosundan yetkililer, Hong Kong’un kripto para birimindeki ilerlemesiyle ilgileniyor. Bu yetkililerin, ülkenin birçok kişinin sektör için net olumlu olduğuna inandığı kripto varlıklara yönelik yaklaşımını inceledikleri bildiriliyor.

Çin coinleri yükselişte

Ancak bu eğilim sadece hükümetlerle sınırlı değil; Çin anakarasındaki özel şirketler de Web3 teknolojilerini ve kripto kullanımını araştırıyor. Örneğin China Telecom, Blockchain teknolojisine dayalı SIM kartlar geliştirmek için büyük kripto şirketleriyle işbirliği yapıyor. Tüm bu nedenlerin doruk noktası, merkez bankasının daha hızlı bir toparlanmayı desteklemek için aldığı yapıcı önlemlere ek olarak, “Çin anlatısı” kapsamına giren kripto paralara ilişkin olumlu bir tutum oluşturmaya yardımcı oluyor.

MATIC, DOGE ve Bu 6 Coin İçin Haftalık Al-Sat Seviyeleri!

Çin, varlık sınıfıyla ilgili politikasını gevşetiyor gibi göründüğü için 2023’te kripto para birimleri dünyasında önemli bir oyuncu olarak ortaya çıktı. Birçok popüler Çin kripto para birimi, son aylarda fiyatlarının önemli ölçüde artmasıyla gündeme geldi. Örneğin Conflux son yedi gün içinde neredeyse yüzde 124 arttı. Bir başka önde gelen Çin layer-1 Blockchain’i olan NEO, Çin anlatısı daha fazla güç kazandıkça önümüzdeki günlerde artan kazançlar yaşayabilir. NEO’nun fiyatı, şu anda 12 dolar seviyesinin yakınında işlem görüyor. VeChain, Polkadot, IOST ve Filecoin, önümüzdeki günlerde değer kazanma potansiyeline sahip diğer dikkate değer Çin kripto paralarından birkaçı olarak karşımıza çıkıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Türklerin Radarındaki Altcoin 6x Fırladı! İşte Detayı
Türklerin Radarındaki Altcoin 6x Fırladı! İşte Detayı Türkiye’de ve dünyada popüler bir altcoin projesi olan Stacks’in (STX) fiyatı, bir süredir artış yaşıyor.  Mart itibariyle kripto para birimi bir önceki güne göre yüzde 25 arttı ve yılın başından bu yana altı kat değer kazandı. Verilere...
Aslı Dinçer 3 gün önce