Çin ve İngiltere’den Kripto Para Hamlesi: 49 Proje Kapatıldı!

crypto banned shutterstock 714440392 scaled
crypto banned shutterstock 714440392 scaled
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin’in İç Moğolistan bölgesindeki kripto para projeleri zor zamanlar geçiriyor. Kripto madenciliği projesinin gelişimini kararlı bir şekilde engelleyen İç Moğolistan harekete geçti. Bu sırada İngiltere’nin merkez bankasının kripto paralara yönelik sert tutum almak istediği bildirildi. Kriptokoin.com olarak bu iki gelişmeyi aktarıyoruz…

İç Moğolistan’da madencilik önlemleri sertleşti

Şu anda, İç Moğolistan ekonomisi, kripto madenciliği, kalsiyum karbür, kok, çelik ve elektrolitik alüminyum gibi yüksek teknoloji endüstrilerini sıkı bir şekilde kontrol etmek için son derece önemli bir süreçten geçiyor. Kripto madenciliğine yönelik sert tutumu ile gündeme gelen İç Moğolistan’da mevzuata aykırı olarak başlanan projelerin gelişimi durdurulacaktı. Bu projelere yönelik cezai tedbirlerin uygulanması ve ilgili prosedürlerin tamamlanmasının ardından projeler yeniden hayata geçebilecekti.

Güney Kore'den Bitcoin ve Altcoin Piyasası İçin Yasaklayıcı Hamle

Bunların arasında kripto para madencilik projeleri de yer alıyor. Kripto para madenciliği projesi tamamen temizlendi ve yasaklandı, bölgede 49 kripto madenciliği projesi sonlandırıldı ve izleme altında bulunan 186 madencilik IP listesi dinamik olarak temizlendi.

İngiltere Merkez Bankası: Kripto para birimleri konusunda daha sert adımlar atılacak

Diğer gelişmelere bakıldığında, İngiltere Merkez Bankası’nın Finansal İstikrar Stratejisi ve Risk bölümünün yöneticisi olan Sarah Breeden, yakın zamanda gerçekleşen bir röportajda bankanın kriptolara yönelik daha sert adımlar atmaya hazırlandığını söyledi. Breeden, kriptolar hakkında yeterli bilgi edinilemediğini gerekçe göstererek kurumların beraber çalışması gerektiğini söyledi. Breeden, henüz kripto para alanı için uygun bir düzenleyici çerçeve olmadığını, ancak bunu oluşturmaya hazırlandıklarını söyledi. Bunun, dünyadaki tüm düzenleyici organların birlikte çalışmasıyla gerçekleşmesi gerektiğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Çin ve İngiltere’den Kripto Para Hamlesi: 49 Proje Kapatıldı!