Reklamı kapat

Çin’den Blockchain Yatırım Fonuna Bir Destek Daha

Zeynep Yüce
Zeynep Yüce 25 Nisan 2018
0 görüntülenme

HANGZHOU’DAN SONRA SHENZHEN

Çin’de Shenzhen şehir hükümeti, Hangzhou şehrine benzer bir adımla teknolojiye adanmış bir blockchain yatırım fonu firmasını destekliyor.

Çin Elektronik Ticaret Birliği’nin ev sahipliğinde Pazar günü şehirde gerçekleşen blockchain etkinliğinde yapılan açıklamalara göre yatırım firması, ilk aşama olarak Shenzhen’deki blockchain şirketlerine 500 milyon Çin yuanı (80 milyon dolar) yatırım yapmayı hedefliyor.

Özellikle kamu-özel ortaklığı doğrultusunda, toplam yatırımın yüzde 40’lık (32 milyon dolar) kısmı Mart ayı sonunda Shenzhen belediye yönetimi tarafından başlatılan bir angel yatırım fonundan gelecek. Sohu tarafından yayınlanan rapora göre fonun kalan kısmı özel sektör tarafından yönetilecek.

Angel fonu kentin kuruluşlarıma yatırım yapmak için toplamda 5 milyar Çin yuanı (800 milyon dolar) sermayeye sahip, bunun yaklaşık yüzde 4’ü ise şimdi yerel blockchain projelerine tahsis edilecek.

Rapora göre yeni fonun günlük işleyişinin, devlete ait tüm varlıkları denetleyen şehir hükümet komisyonu tarafından denetlenecek olan iki kamu yatırım şirketi tarafından yönetileceği belirtildi. Bunların ışığında yerel bir hükümet yetkilisi ve Shenzhen hükümetinin danışma komisyonunun üyesi olan Liu Zhongpu, fon danışmanı olarak hizmet edecek.

Shenzhen hükümetinden gelen haberlerden sadece birkaç hafta önce, Hangzhou şehrinin hükümeti de yenilikçi kuruluşlara yatırım yapmayı hedefleyen, yüzde 30’u şehirden gelecek olan 1,6 milyar dolarlık ödeneğe sahip Xiong’An Global Blockchain İnovasyon Fonu’nun lansmanını desteklemişti.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Weiss Ratings’ten Bitcoin ve Bitcoin Cash Yorumu Bitcoin Harika Olduğu Kadar Kusurlu Da Kripto paraların çatallanması ile blockchainler çeşitli yönlere evriliyorlar. Bu evrilmeler en çok da Bitcoin ile gündeme geliyor. Bitcoin Cash, Bitcoin’den çatallaşan ilk kripto para olarak öne çıkarken onu sırasıyla Bitcoin Gold,...
mcgregor 25 Nisan 2018