Çin’deki Yasaklar Kripto Paraların Değerini Hızla Düşürdü!

mcgregor
mcgregor 4 Eylül 2017
1 görüntülenme

Dijital Paraların Piyasa Hacmi 143 Milyar Dolara Geriledi

Dijital paralar Çin’in yeni regülasyonları ile değer kaybetti. Çin’in kripto koinleri yasaklamasının ardından dijital paraların toplam değeri 160 milyar dolar seviyesinden 143 milyar dolar seviyesine kadar geriledi.

dijital paralar değer kaybı 4 eylül

dijital paralar değer kaybı 4 eylül

Bitcoin, Ethereum, OmiseGO ve Diğer Altcoinler Değer Kaybetti

Bitcoin yüzde 5’in üzerinde değer kaybı yaşadı ve 4237 dolar seviyesine kadar geriledi. Diğer yandan Ethereum yüzde 14,92’lik değer kaybı ile yatırımcılarını üzdü.

Piyasa hacmi olarak ilk beşte yer alan altcoinlerden Bitcoin cash yüzde 11,93, ripple yüzde 10, Litecoin yüzde 15,59 değer kaybetti.

Bunun haricinde NEO yüzde 35,51’lik değer kaybı ile en fazla kayıp yaşatan kripto coin olurken. OmiseGo yüzde 20,57, ethereum classic yüzde 13,78, Monero yüzde 11,74 , NEM yüzde 10,94 ve Bitconnect coin yüzde 9,72 değer kaybetti.

Çin’den Altcoin Yasağı

Çin, şirketleri ICO’lar aracılığıyla para toplamaktan alıkoymaya başladı; yerel düzenleyicilere 60 önemli platformu denetleyecek

Caixin raporuna göre, Çin düzenleyicileri ülkedeki altcoinlerle (ICO) ilgili bir kampanya başlatmak üzere.
Bir belgede, yetkili makamlar, kripto para birimleri vasıtasıyla nakit veya diğer sanal para birimlerini artıran yeni projeleri yasaklamış olduklarını açıkladılar.

Caixin’e göre, incelemek ve denetlenmek için yerel mali düzenleyici kurumlar 60 büyük ICO platformu listesine aldı.

Kripto paraların değer kaybı yatırımcılarını üzerken bir yandan da düşük fiyatlar yeni yatırımcılara göz kırpmaya devam ediyor. Fiyatların nasıl ilerleyeceğini önümüzdeki günlerde Çin’in vereceği yeni kararlar belirleyecektir. Sonuçları hep birlikte bekleyip göreceğiz.

 

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

OmiseGo Çin’in ICO yasağından etkilenmeyebilir OmiseGo, Çin’in ICO’lar üzerindeki baskılarından etkileneceğine dair söylentileri ortadan kaldırmaya başladı. Bir Reddit postuna göre OmiseGo, Çin’in ICO yasağıdan etkilenmeyecek, OMG ağına herhangi bir şekilde zarar gelmeyecek. Makalede, OMG, Çin’in yasaklamasının sadece merkeziyetçi olmayan  para birimlerini etkileyeceğini...
Serkan Eser 5 Eylül 2017