Çin’den Blockchain Girişimlerine 1,6 Milyar Dolarlık Fon

0 görüntülenme
Bitcoin'in Her Adımını Bilen Analist, Portföyünü Açıkladı!

Çin’deki Blockchain girişimleri artık yeni bir finansman kaynağına sahip.

Dün, 9 Nisan 2018 tarihinde, Xiong’An Global Blockchain İnovasyon Fonu, gelecek vaat eden Çinli blok zinciri girişimlerine hibe etmek için 1,6 milyar dolar (10 milyar yuan) ile piyasaya çıktı. Duyuru Çin’deki Hangzhou Blockchain Endüstri Parkı’nın büyük açılışında gerçekleşti. Girişim için bir kuluçka merkezi olarak hizmet verecek olan endüstri parkı, Çin’in en büyük teknoloji merkezlerinden birinde, Zhejiang eyaletindeki Hangzhou şehrinde, e-ticaret devi Alibaba’ya ev sahipliği yapıyor.

Xiong’An Küresel Blockchain İnovasyon Fonu, Yuhang Bölgesi Hükümeti, Geleceğin Bilim ve Teknoloji Kenti İdari Komitesi tarafından ortaklaşa finanse edildi. Hangzhou Yanqi Yatırım Yönetimi A.Ş. “Hükümet destekli fonlar” ise yatırımın yüzde 30’unu oluşturuyor.

Çin’in en ünlü melek yatırımcılarından biri olan Xu Xiaoping, fonun danışmanı olarak hizmet verecek. Xu, Stream ve Lino gibi blockchain projelerine yatırım yapan bir girişim sermayesi şirketi olan ZhenFund’un da aynı zamanda kurucusu. Ünlü bir Çin Bitcoin yatırımcısı olan Li Xiaolai ve kripto para birimi alanında iyi tanınan isimler de fonları yönetmekte yardımcı olacaklar.

Fonun duyurusu ve endüstriyel parkın açılması, Hangzhou’nın Çin’de bir blok zinciri teknolojisinin yükselen merkezi olduğunu gösteriyor. Hangzhou hükümeti, yapay zeka ve sanal gerçeklik teknolojilerinin hemen arkasında, blockchain teknolojisine de büyük önem verdi.

Pek çok şirket Çin’de blockchain teknolojisini desteklemek için geliştirmelerde bulunuyor. Şubat 2018’de, Alibaba rakibi JD.com, yapay zeka ve blok zinciri girişimleri için Pekin merkezli yeni bir hızlandırıcı programı başlatmayı planladığını duyurdu. Ve Eylül 2017’de, devlete ait Çin Bankası (Çin Halk Bankası, ülkenin merkez bankası ile karıştırılmamalı), blockchain sistemlerinin ölçeklendirilmesi için bir patent başvurusunda bulundu.

Blok zinciri alanına girme konusunda görülen bu coşkuya rağmen, tüm bu şirketler ülkedeki düzenleyici belirsizlikle uğraşmak zorunda kalacaklar. Sermaye çıkışını ve yolsuzluğu önlemek için Çin, kripto para birimleri, ilk para teklifleri (ICO’lar) ve kripto-para değişimi işlemlerinde giderek daha da sıkılaşıyor.

Bitcoin Magazine

Sıradaki Haber: Çin’deki Yatırımcılar ICO Yasağını WeChat ile Aşıyorlar

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Joint Ventures Bancor Ağına Katılıyor Online yayıncılar için blok zinciri uygulamaları geliştirerek, içerik ekosistemine katkıda bulunan tüm katılımcıları ödüllendiren yeni bir ekonomi yaratmayı hedefleyen yerli girişim Joint Ventures, Bancor ağına katılıyor. https://twitter.com/jointventuresio/status/980815917021089793 Bu anlaşma sayesinde JOINT tokenları ETH, EOS, BNB, GNT ve...
Kriptokoin.com 10 Nisan 2018