Çin’in Kripto Paraları Yasaklayacağı Söylentisi ile Koinler Düşüşte

mcgregor
mcgregor 9 Eylül 2017
1 görüntülenme

Çin hükümetinin kripto para alışverişlerini bir kez daha yasakladığı söylentileri sonrasında bitcoin ve altcoinler birkaç saat içinde % 25’e varan seviyelerde değer kaybetti.

Sosyal medyada yer alan yorumlar, yerel medya organı Caixin ile bağlantılı ve düzenleyici mercilerin bu hafta başlarında dayatılan ICO yasağının bir parçası olarak borsalarda kripto para değişiminin de yasaklanacağı yönünde.

Litecoin% 15 düşerken diğerleri de peş peşe tepki gösterdi, Bitcoin% 8’in üzerinde kaybetti ve 4700 $ ‘dan 4200 $’ a kadar geriledi.

Litecoin şu sıralar 70,7 dolar seviyesinden işlem görürken bitcoin ise kayıplarını az da olsa telafi edip 4284 dolar seviyesine kadar yükselmiş durumda.

Özellikle düzenleyici karışıklıktan etkilenen Çin ICO projesi NEO,% 25 oranında kaybetti.

 

Çin’in ICO yasağından sonra Eylül ayında bizi neler bekliyor?

Ticaret yasağı konusunda az sayıda kanıt ortaya çıkmış gibi görünse de, bu olasılığın altında bile, Çinli yetkililer 2017’de bir kez görülen davranışı tekrarlamış oldular.

Ocak ayının yapılan değişim yasağı Mayıs ayına kadar devam etti ve ticaretin devam etmesine izin veren yeni kurallar yürürlüğe girmesi ile ortadan kalktı.

Bitcoin ve diğer altcoinler Çİn’in ICO yasağı ile yüksek oranda değer kaybedip sonrasında tekrardan yükselmişlerdi. Bakalım trade yasağı söylentisi ile değer kaybeden kripto paralar bu sorundan da yara almadan devam edebilecekler mi?

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Golem Coin (GNT) Fiyatları Golem Fiyat Grafiği Golem Coin (GNT) Nedir? İnternetin geleceği olarak görülen Golem,  herkesin erişebileceği, küresel, açık kaynaklı, merkeziyetçi olmayan bir süper bilgisayardır. Kişisel dizüstü bilgisayarlardan tüm veri merkezlerine kadar kullanıcının makine kombine gücünden oluşur. Herkes Golem’i, araştırma yapmaktan...
Serkan Eser 10 Eylül 2017