‘Çin’in MATIC’i’ Denilen Altcoin, Önemli Duyuruyla Fırladı!

878 görüntülenme
Çin'in MATIC'i' Denilen Altcoin Fırladı

Çin’in MATIC’i olarak görülen bir altcoin projesi, yeni bir token yakma teklifi eşliğinde gün içinde çift haneli değer kazandı. Proje kısa süre önce NFT alanında ülkenin Instagram uygulamasıyla ortaklık kurdu.

Çinli MATIC, yeni bir teklifin açıklanmasıyla %18 değer kazandı

İlgili altcoin Conflux (CFX), Çin’in devlet onaylı tek Blockchain’idir. Kısa süre önce hibrit bir PoW/PoS ağına geçiş yapan Blockchain, yüksek ağ güvenliği ve işlem hızı temel özelliklerde önemli avantajlar sağlıyor. Günün çift haneli rallisi, Conflux Network’ün baş teknoloji sorumlusu tarafından açıklanan CFX token yakma teklifiyle tetiklendi. Ming Wu, projenin tokenomik özelliklerini iyileştirmek için depolama teminatı olan CFX’in bir kısmının yakılmasını önerdi. Sonuç olarak, Çin’in MATIC’i olarak adlandırılan tokenin fiyatı, haberlere yanıt olarak %18 arttı. Ralliden kısa süre sonra bir miktar düzeltme gördü.

Conflux (CFX) nedir? Altcoin projesine neden MATIC deniliyor?

Conflux, Çin’in Instagram eşdeğeri olan XiaohongShu’ya entegre edileceğinin ortaya çıkmasının ardından MATIC lakabını aldı. CFX fiyatı, iki hafta önceki bu haberin bir sonucu olarak bir günde %90’dan fazla arttı. Fiyatı 0,031 dolardan 0,083 dolarda zirve yaptı. Kriptokoin.com olarak ayrıntılara bu yazıda yer verdik.

Bununla birlikte, Polygon (MATIC) benzetmesi için büyük ölçekli bir entegrasyon yetersizdir, bu nedenle Conflux, Ekim 2021’de NFT alanında Çin’de McDonald’s ile daha da erken bir ortaklık kurdu.

CoinMarketCap’e göre Conflux Network, 2.091 milyarı dolaşımda olmak üzere toplam 5.278 milyar arza sahip. Şirketin CTO’su, token fiyatındaki büyük artış sırasında alınan geri bildirimleri inceledikten sonra, bunu daha az enflasyonist ve yatırım için daha çekici hale getirmeye karar verdi.

Proje özellikle, Asya Blockchain sektöründe sınır ötesi, multi chain iş birliğini teşvik etmeyi amaçlayan gelişmiş bir DeFi ekosistemidir. Ağ birçok yönden benzersizdir. Özellikle, şu anda Çin’de faaliyet gösteren devlet onaylı tek halka açık Blockchain’dir.

Conflux Network (CFX) hangi sorunları çözer?

Conflux, hem kripto kullanıcıları hem de Dapp geliştiricileri tarafından karşılaşılan en büyük sorunlardan bazılarını çözmek için yola çıkıyor. Platformun benzersiz teknik altyapısı, diğer ağların sunamadığı çeşitli hizmetleri sunmasını sağlar.

Conflux’un (CFX) hafifletmeye yardımcı olduğu bir diğer önemli sorun, Dapp geliştiricileri için uyumluluk sorunlarıdır. Kripto para piyasası hızlı hareket eden bir ortamdır. Conflux, uyumlu DeFi teknolojileri oluşturmak isteyen geliştiriciler için bir ağ ve araçlar sunar. Bu stratejinin bir parçası olarak ekip, ilgili düzenleyici kurumlarla yakın ve yapıcı ilişkiler sürdürür.

CFX şu anda Binance, KuCoin ve WazirX gibi büyük borsalarda listeleniyor. CMC verilerine göre 221.sırada yer alan Conflux, 147 milyon dolarlık hacme sahip.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu 2 Yapay Zeka Coin, Yüzde 900 Arttı
Microsoft Haberiyle Bu 2 Yapay Zeka Coin, Yüzde 900 Arttı! ChatGPT gibi sistemlerin yaygınlaşması ve teknoloji şirketlerinin alana yönelik yatırımları, yapay zeka coin piyasasına ciddi fon akışı sağladı. Microsoft’un Ocak ayında duyurduğu OpenAI yatırımından bu yana, birkaç proje son zamanların en büyük boğa koşularından birini gerçekleştiriyor. Bu...
Buğra Çağlar 1 ay önce