Reklamı kapat

Çinli Aktris Bitcoin ile Yurtdışına Para Kaçırmış Olabilir

Mert Kaya
Mert Kaya 12 Haziran 2018
0 görüntülenme

Çinli aktris Fan Bingbing’in bu Mart ayında çok sayıda Bitcoin aldığı ve bu Bitcoin’leri kendi finansal varlıklarını yurtdışına çıkarmak için kullandığına dair söylentiler var.

Fan Bingbing yakın zamanda bir televizyon sunucusu tarafından aynı iş için iki farklı sözleşme imzalayarak vergi kaçırma girişiminde bulunmak ile suçlanmıştı.

Bingbing’in suçlandığı sözleşme ikiye bölünmüştü. Ünlü aktrisin devlete bildirilen sözleşmesi 10 Milyon Yuan olurken (1.5 Milyon Dolar) bunun yanında 50 Milyon Yuan’lık (7.8 Milyon Dolar) başka bir gizli sözleşme daha imzalamıştı.

İddialar Çin’deki sosyal medya platformlarında viral hale geldi. Çin yetkilileri derhal televizyon ve film ile ilgili eğlence endüstrisinin finansal sahnesine karşı bir soruşturma başlattı.

Kısa bir süre sonra bir aktrisin varlıklarını Çin’den başka bir ülkeye aktarıp oradan 80 Milyon Dolar değerinde arazi satın aldığına dair iddialar sosyal medyada geniş yankı uyandırdı.

Bu tarz bir olay Çin’de ‘şüpheli’ statüsüne giriyor. Çünkü Çinlilerin maksimum alım yıllık 50.000 Dolar.

Bu paylaşımların ardından başka bir kaynak ismi ‘F’ ile başlayan bir kadının dört haneli bir sayıda multi milyon dolarlık Bitcoin aldığını yazdı. Kaynak gizemli aktiviteleri Fan Bingbing’in yaptığını belirtirmişçesine bunları Fan Bingbing’in fotoğraflarını ekleyerek yayımladı.

chepicap.com

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

“Bitcoin İçin Kritik Seviyeler 6,500 ve 6,800 Dolar” Kripto para market hacmi geçtiğimiz hafta sonunda da 2018 yılındaki genel trendini takip etti ve güçlü bir değer kaybı yaşadı. Marketteki hacim eksikliği ve Google’daki Bitcoin aranma sayılarında yaşanan yüzde 75’lik gerileme kripto tutkunlarını Bitcoin’e olan ilginin...
Serkan Eser 13 Haziran 2018