Çinli Koin Borsası OKCoin Güney Kore’ye Açılıyor

0 görüntülenme

CoinDesk’in haberine göre yüksek olasılıkla önümüzdeki ay içerisinde kripto para alım satımını sağlayan OKCoin Güney Kore piyasalarına da giriş yapacak. 

The Korea Times’a göre Beijing temelli olan bu firma, telefon ve bilgisayar oyunlarının geliştiriciliğini, yayıncılığını ve dağıtıcığılığını yapan Koreli bir firma olan NHN Entertainment ile ortak olma yolundadır.

Haber kaynaklarına göre, görünüşe göre henüz kesinleşmiş bir anlaşma olmamasına rağmen NHN bu ortalıkğı ve öz sermaye yatırımı teklifini değerlendirmektedir.

OKCoin 2013 yılında Çin’de kuruldu fakat 2017 yılı Ekim ayında Çinli düzenleyicilerin kripto para alışverişi üzerindeki baskısı yüzünden yerli değişim işlemlerini durdurmak zorunda kaldı. O zamandan beri şirket borsa dışı bir modele geçiş yaptı ve dikkatini uluslararası piyasalara çevirdi.

Bu borsa çoktan OKCoin Korea websitesinde yerini aldı ve resmi lansmandan önce kripto paralar için ön siparişleri kabul ediyor. Sitedeki verilere göre, Kore won’uyla 60’dan fazla dijital parayı değiş tokuş etme imkanı sağlamayı amaçlıyor.

Bu açılış Kore hükümetinin kripto para ticaretine kısıtlamalar getiridği ve döviz bazlı ticarette daha dert önlemler almak üzere harekete geçtiği bir dönemde geliyor.

OKCoin Korea’nın CEO’su Cho Jung-hwan The Investor’a  OKCoin Koreli düzenleyicilerin tüm gereksinimleri ile uyum sağladığını söyledi ve şunları da ekledi. ” Gelecekte de herhangi bir problem olmayacağına inanıyorum.”

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kaspersky’ın Kurucusundan İlginç İddia: Bitcoin’i Amerikan İstihbarat Kurumları Yarattı Kaspersky’ın kurucu ortaklarından Natalya Kaspersky, Bitcoin’in Amerikan istihbarat kurumlarının bir projesi olduğunu iddiasında bulundu. Ayrıca InfoWatch şirketinin de CEO’su olan Natalya Kaspersky, St.Petersburg’da bulunan ITMO Üniversitesi’nde yaptığı sunum esnasında bu iddiasını katılımcılarla paylaştı: “Bitcoin Amerika, İngiltere ve...
Ömer Taha Gülberk 22 Ocak 2018