Reklamı kapat

Çinli Şirket, Tarihin En Büyük Kripto Bağlantılı Halka Arzını Gerçekleştirmeyi Hedefliyor

Mert Kaya
Mert Kaya 16 Mayıs 2018
0 görüntülenme

18. yüzyıl’daki “altına hücum” sırasında birçok insan kazma, kürek, el arabası gibi sıradan araçların satışı vasıtasıyla büyük servetler kazandı. Bugünün dünyasında da dijital altın bitcoin’e olan hücumdan dolayı bitcoin madencilerinin, satıcıların 18. yüzyılda kazandığı servetin bir benzerini kazanması artık işten bile değil…

Canaan Creative, dünyanın en büyük ikinci Bitcoin mining rig üreticisi, dün (15 Mayıs’ta) Hong Kong’da halka arz edildi. Çinli şirketin bu IPO’dan 1 milyar dolar toplamayı hedeflediği belirtildi, bu rakama ulaşılırsa kripto para bağlantılı en büyük IPO olarak tarihe geçecek.

Canaan Creative şirketi bitcoin madenciliği için “Avalon” imzasıyla yaptığı ASIC(Uygulamaya Özgü Tümleşik Devreler) olarak bilinen seri üretim chip’lerle tanınıyor. 30’lu yaşlarının ortasındaki bir chip tasarımcısı olan Zhang Nangeng tarafından 2013 yılında kurulan bu şirket, Pekin bazlı şirket Bitmain’in ardından bu pazardaki ikinci büyük olarak geliyor.

Şirket tarafından üretilen ilk Avalon makinesi perakendecilere satılan ilk bitcoin mining ASIC’i olmuştu. Bundan önce çoğu insan kripto para madenciliği için çok daha verimsiz olan bilgisayar grafik kartlarını kullanıyordu. Çin yapımı bu ASIC’ler artık dünyanın en popüler bitcoin madencilik ekipmanı olarak biliniyor.

2017 yılında 1.3 Milyar Yuan (204 Milyon Dolar) gelir elde eden bu şirketin net kârı 361 milyon Yuan’ken, bu miktar 2015 yılındaki kârlarının 230 katı olarak kayıtlara geçiyor…

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Facebook ve Google’ın Ardından Microsoft da Kripto Yasağını Uygulamaya Koyuyor Teknoloji devi Microsoft’un arama motoru Bing; Google, Facebook ve Twitter’ın ardından kripto para bağlantılı reklamların bu platformda yayınını yasaklıyor. Bu karar şirketin duyurusuna göre kullanıcıları dolandırıcılardan korumak için alınmış. Bing’in blog yazısına göre kripto para piyasası herhangi...
Mert Kaya 16 Mayıs 2018