Reklamı kapat

Çinli Yatırımcılar ICO Yasağını Wechat ile Atlatıyor

0 görüntülenme

İddia edildiğine göre pek çok Çinli kriptopara yatırımcısı Wechat üzerinden aracı kurumlar arayarak ülkenin engelleyici dijital para regülasyonlarını atlatıp ICO’lara katılımaya çalışıyorlar.

ICO Token Komisyoncuları Çinli Yatırımcıların Yasağı Aşmasını Sağlıyor

The South Chine Morning Post’a göre, Çin’in ICO yasağı ICO’lara yatırım yapmak isteyen Çinli yatırımcılara

Chinese Investors Use Wechat Brokers to Bypass ICO Ban

komisyonculuk hizmeti sunan kurumlara kapı açtı.

Söylendiğine göre kriptopara aracıları hizmetlerini popüler mesajlaşma uygulaması olan Wechat üzerinden sunuyorlar ve hizmetleri için yüksek miktarda para talep ediyorlar. An Hui Tian Ce Blockchain isimli bir kuruluş ICO’larda yapılan yatırımlar için %10’dan fazla komisyon talep ediyor. Kurumun bir temsilcisi yaptığı açıklamada tüm müşterilerinin ödemeleri Ethereum ile ve önceden yaptıklarını bildirdi.

Hong-Kong merkezli ve ICO’ların Çinli yatırımcılara tanıtılmasına destek veren bir pazarlama firması olan Dragonsocial, kendini Wechat üzerindeki “kriptopara toplulukları”nın geliştirilmesine adadı.

ICO Komisyon Kuruluşları Wechat’te Tanıtım Yapıyor

Chinese Investors Use Wechat Brokers to Bypass ICO BanDragonsocial’ın operasyon sorumlusu Cao Ming Xiu “Bir çok şirket geçtiğimiz sene ICO başlattı, ancak çok az sayıda yatırımcı vardı. Bizim artık bunlara hizmet sağlamamız gerektiğini düşündük.” açıklaması yaptı.

Cao Ming Xiu Dragonsocial’ın hizmetlerinin meşru olduğunu savundu ve “Çin’de pek çok insan büyük WeChat gruplarının reklamlarını yayınlıyor. Bunlar Çin regülasyonlarına aykırı ve biz bunu yapmıyoruz. Bizim yaptığımız daha ziyade bir topluluk oluşturma çabası. Biz müşterilerimizin ve onların ICO’larının reklamlarını gruplarda yayınlamıyoruz, bunun yerine onları tartışıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Cao’ya göre 20,000’den fazla Wechat grubunda insanlar ICO’ların Çin genelindeki varlığını tartıştılar. Dragonsocial’ın büyümeden sorumlu başkanı Raymond Lam, “Bazı gruplara yüzlerce insan katılıyor,” dedi ve ekledi, “Bunların küçük bir kısmı çalışan, ve konuşmayı onlar yönetiyorlar. Onlar vasıtasıyla üyelerin bazı yeni projeleri tartışmasını sağlıyoruz.”

Yasakların Mantığa Aykırılığı

Hong Kong Blockchain Society’nin asbaşkanı Emil Chan, ICO endüstrisinin hızlı dinamizmiyle birlikte Çin’deki kriptopara yasağını tam olarak uygulanmasının online kriptopara aracılarının etkili bir şekilde düzenlenmesi sonucu mümkün olacağını ve oldukça zor olduğunu savunuyor.Chinese Investors Use Wechat Brokers to Bypass ICO Ban

Chan ayrıca şu ifadelerde bulundu: “Tüm kontrolsüz satıcıları yasaklamanın bir yolu yok. Eğer birini yasaklarsanız başka bir tanesi çıkacaktır. Bir yerde talep varsa, arz da olacaktır. Bir yerde kazanç varsa, o zaman insanlar risk alacaktır.”

 

News.bitcoin.com

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

GIFcoin Özel Satış ve İlk Aşamada Yüzde Yüz Hedefe Ulaştı GIFcoin Ön Satış Döneminin 1. Aşaması Hızla Tükendi – ICO Dönemi Hala Devam Ediyor Başarılı bir özel satış aşamasından sonra, yatırımcılar tarafından 2018’in en şeffaf ve cömert ICO‘su olarak kabul edilen GIFcoin, ikinci aşamaya geçiş yapıyor. İlk...
Kriptokoin.com 1 Nisan 2018