Reklamı kapat

Çinli Yatırımcılarla Bağlantılı Olduğu İddia Edilen Borsanın İflas Etmesi Yetkilileri Harekete Geçirdi

Mesut İnan
Mesut İnan 20 Haziran 2020
0 görüntülenme
borsa iflas kriptokoin com

Kriptokoin – İran merkezli bir kripto borsası olan Bitisis’in iflas ettiği iddia ediliyor. Borsanın Çin medyasında yer alan haberlere göre Çin’den kontrol edildiği belirtiliyor

Tüm Yatırım Sermayesi İle İflas

8btc’den gelen son bir habere göre, borsanın sahipleri birkaç yurtdışı borsasının kontrolünü de ellerinde bulunduruyor. Borsalar, ilave bireysel yatırımcıları çekmek için arbitraj özelliğini taşıyabileceğini iddia etmişti. Ancak, her şeyin kontrolden çıktığı ve şirketin yatırımcılardan ve kullanıcılardan toplanan yatırım sermayesi ile iflas ettiği belirtildi.

Bunun üzerine polis konu hakkında soruşturma başlattı. Ayrıca, dolandırıcı borsa, bazı kullanıcıların varlıklarını üç adrese aktardığını ve ilgili platformun süreci acilen durdurmak için ilgili adresleri dondurduğunu açıkladı.

İddiaya göre Bitisis, kullanıcılara Bitcoin’lerini platformun IRRT adlı tokenına dönüştürme özelliği veren sahte bir program. Daha sonra müşterilerin USDT’ye dönüştürmek için yüksek prim kullanmaları gerekiyor.

Bitisis ile Bağlantılı Sahte Web Siteleri

Bitisis ağının, farklı pazarlama yöntemlerine dayanarak işlev gördüğü kendilerine üye çekmek için çeşitli medya organları aracılığıyla sözde prim fiyatlarına sahip olduğu belirtildi. Ayrıca, kripto topluluğu arasında reklam vermek için en büyük Çin medyası aracılığıyla birkaç basın bülteni de dağıttı.

Rapora göre, dolandırıcılar, promosyonların yalnızca ülkenin medyasında ve topluluğunda sunulduğu gerçeğine dayanarak Çin’den geliyorlardı. Büyük borsaların hızlı bir şekilde Bitisis adresi fonlarını dondurduğu düşünüldüğünde teknik altyapıları zayıftı.

Kullanıcılara göre, başlangıçta, tüm promosyonlar Alibaba’nın bulut sunucusunu pazarlama amaçları için kullanıyordu. İddiaya göre borsanın ekibi de sahte web sitelerine sahipti ve onları kontrol ediyordu. Hepsi başka ülkelerde yerleşikti. İran’daki gibi, pramit şema ve tanıtım modeli büyük olasılıkla her yerde aynıydı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ethereum ETH Fiyat Analizi Yükselen Kanal İçinde Hareket Ediyor
Bitcoin Kâhini: Bu Seviye Kırılırsa Ethereum’un Yükselişi Durdurulamaz! Kriptokoin.com – Ethereum, son birkaç gündür bazı zayıflık belirtileri gösteriyor ve uzun süredir devam eden konsolidasyon kanalının alt sınırının biraz üzerinde seyrediyor. Kripto para biriminin mevcut zayıflığı yatırımcı ve analistleri düşündürüyor. Analistler bu zayıflığın, kripto paranın sert...
Serkan Eser 20 Haziran 2020