Reklamı kapat

Citibank Açıkladı: Bu Altcoin’lerde Yükseliş Bekliyor!

0 görüntülenme
Citibank Açıkladı: Bu Altcoin'lerde Yükseliş Bekliyor!

Citigroup, bir araştırma raporunda çeşitli altcoin projelerinin de arkasında olan merkezi ve merkezi olmayan kripto para borsaları arasındaki farka dikkat çekti. Bankanın bulgularına göre merkeziyetsiz borsalar (DEX’ler) son iki yılda merkezi borsalardan (CEX’ler) daha hızlı büyüdü. Kullanıcılar, daha zahmetli müşterinizi tanıyın prosedürlerinden kaçınmak için merkezi platformlardan uzaklaşıyor. Bu nedenle, farkın artması muhtemel duruyor. İşte detaylar…

Citibank, Bitcoin ve altcoin piyasalarındaki borsaları karşılaştırdı

DEX’ler, alıcılar ve satıcılar arasında finansal aracı olarak hareket etmeye yönelik geleneksel yaklaşımdan uzaktır. Bunun yerine, otomatik algoritmalar kullanarak birçok kullanıcı arasında ticareti kontrol eder.  Raporda, DEX’lerin token sahiplerine temettü gibi gelir ve saklama olanağı sunduğu belirtilmekte. Citi, alım satım ödülleri dahil edildiğinde, bu borsaların Coinbase Pro gibi platformlardan nispeten daha düşük ücretlere sahip olduğunu ekledi.

ABD'li Politikacı İddialı: Bu Altcoin Çok Büyüyecek!

Banka, DEX’ler ve CEX’ler arasındaki temel farklardan birinin, varlıkları saklama yönündeki güvenlik olduğunu söyledi. Buna örnek olarak, Celsius Network ve Voyager Digital’in çöküşünü vurguladı. Banka, yakın vadede DEX hacimleri için potansiyel bir yükseliş bekliyor. Ayrıca, düzenlemede bir artış olduğunu söyledi. Bankaya göre kripto düzenlemesi geliştikçe ağırlaşacak olan KYC gereksinimlerine kullanıcılar pek iyi tepki vermeyebilir. “KYC açısından yoğun CEX’lerden” DEX’lere geçmeye başlayabilir. Nota göre, düzenleyici ortamın daha “zahmetli” hale gelmesi beklenmekte. Bu nedenle daha fazla kullanıcının merkezi olanlardan merkezi olmayan borsalara geçmesi beklenmekte.

Uniswap, DEX’ler arasında lider

Citi, spot ticaret hacminin yüzde 18,2’sinden DEX’lerin sorumlu olduğunu vurguladı. Hacimlerin geçen yıl 3,6 milyar dolar toplam gelirle ayda 50 milyar doların üzerinde dirençli kaldığını kaydetti. Uniswap, toplam DEX hacminin yaklaşık yüzde 70’ini oluşturarak DEX’lere hakim olmaya devam ediyor. Ayrıca banka, geleneksel araçlara ihtiyaç duymaksızın ticari işlemleri sağlayan merkeziyetsiz finans (DeFi) alanına da dikkat çekti. DeFi alanına dair olumlu görüşler paylaşan banka, DEX’lerin DeFi için önemli bir “pivot” olabileceğine işaret etti.

DEX ve CEX altcoin’leri

Yukarıdaki Citibank görüşlerine dayanarak, bankanın DEX coin’leri için bullish oldukları yorumu çıkarılabilir.   Çünkü eğer DEX’lere yönelik aktivite ve hacim artarsa, borsaların altcoin’leri bundan yarar sağlama eğiliminde oluyor. Bu kripto paralar, merkeziyetsiz yönetime uygun şekilde, yönetim tokenları olarak kullanılmakta. Yani Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi token sahipleri, ekosistemdeki değişimlere yönelik oy kullanma şansı elde ediyor. En büyük DEX coin’lerine aşağıdaki örnekleri verebiliriz:

  • Uniswap (UNI)
  • PancakeSwap (CAKE)
  • Curve DAO Token (CRV)
  • 1inch Network (1INCH)
  • THORChain (RUNE)
  • Balancer (BAL)
  • Serum (SRM)

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Popüler Analistten Epik Tahmin: Bu 2 Altcoin, 100x Yapabilir!
Popüler Analistten Epik Tahmin: Bu 2 Altcoin, 100x Yapabilir! AltcoinBuzz analisti Camille Lemmens, iki altcoin için 100x’e varan yükseliş tahmini yaptı. Ancak yazıya geçmeden önce, bunların yalnızca analist görüşü olduğunu ve bir kesinlik taşımadığını belirtmekte fayda var. Bu nedenle yatırımcıların ekstra dikkatli olması ve kendi araştırmaları...
Aslı Dinçer 2 ay önce