XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

CNBC Analisti: Bitcoin 2018’de 50.000 Dolarla Son Bulacak

Canan Çayırlı
Canan Çayırlı 4 Şubat 2018
22 görüntülenme

CNBC’nin Cryptotrader programının sunucusu ve Richtopia’ya göre dünyadaki Blockchain sistemiyle ticaret yapan en etkileyici 28. kişi olan Ran Neuner, 1 şubat perşembe günü  Bitcoin’in 2018 yılında 50.000 dolar fiyatında son bulacağı iddaalarında bulunduğu bir tweet attı.

Geçtişimiz bir kaç ay içinde CNBC’nin kripto para haberlerine yer verme oranında gözle görülür bir artış oldu. Bahsettiğimiz yayın ağı 8 Ocak tarihinde Poloniex borsasını kullanarak nasıl Ripple alınabileceği ile ilgili adım adım bir eğitim yayınladı. Sunucu Brian Kelly bütün bu sürecin nasıl olduğunu canlı yayında gösterdi.

2017 yılı Aralık ayında CNBC’nin bir yayını olan Fast Money hem canlı yayın esnasında hem de sosyal medya hesapları üzerinden Bitcoin Cash’ten bahsetti. Program 2 grafiği de içeren bir tweet attı. Bu grafikelrin birinde Bitcoin fiyatındaki düşüş diğerinde ise Bitcoin Cash fiyatındaki artış görülüyordu. Ve bu grafiklere en olarak şu yorumda bulundu: “Bitcoin Cash geldi…. Hadi onunla başa çık!”

“Bitcoin Jesus Roger Ver yarın kriptoların icat edilmesinden itibaren başlarına gelen en büyük değişikliği tartışmak için bizimle olacak. Bunu mutlaka izlemelisiniz. Bitcoin Cash geldi…. Hadi onunla başa çık!”

Bu tweet kripto para topluluğu tarafından karışık geri dönütler aldı. Bazı kullanıcılar iletişim ağının bu mesajıyla aynı fikirde olmadığını belirten ve uyuşmazlıklarını gösteren yanıtlar verdi.

https://twitter.com/CambodiaBitcoin/status/943309391977238529?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fcnbcs-ran-neuner-says-bitcoin-will-end-2018-at-50000

Bitcoin geçtiğimiz cuma günü bir kaç ay içerisinde ulaştığı en düşük seviyede olduğu için Neuner’in en yeni tahmini olan Bitcoin’in 2018 yılında 50.000 dolar değerine ulaşacağı iddaası da çok karışık tepkilerle karşılaştı. Bir kullanıcı şöyle bir tweetle cevap verdi: “Bitcoin Cash’i dolandırıcılıkla suçladığınız için utanmanız gerek.”

 

https://twitter.com/ThurstonMax/status/959266043951812608?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fcnbcs-ran-neuner-says-bitcoin-will-end-2018-at-50000

Bir kullanıcı Neuner’in bu iddiasına şöyle yanıt verdi: “31 Aralık 2018 saat 23:59’da Bitcoin’in tam 50.000$ olma ihtimali oldukça az.”.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ocak Ayında En Büyük Düşüşü Ripple Yaşadı Kripto paralar 2017’de çok gösterişli bir yıl geçirdi fakat 2018 için aynısını söyleyemeyiz. 1 milyar dolarlık yatırımların arasından, yeni yatırımcıların en büyük hayal kırıklığı şüphesiz Ripple’ın XRP’si oldu. Kripto paralara olan denetleme seviyesinin artması ve ciddileşmesi XRP’nin...
Ömer Taha Gülberk 4 Şubat 2018