Makropa
BTC/TRY21,929.00
BTC/USDT4,096.00
ETH/TRY756.00
LTC/TRY324.99

Loopring

> <
 • $0,0645
  1 saat / 0.34%
  24 saat / 1.62%
  7 gün / 0.61%
 • Madencilik Durumu

  Madencilik sınırı
  bulunmuyor
  829M
 • Market Durumu

  En yüksek
  : $
  En düşük
  : $
$0,0645
1 saat / 0.34%
24 saat / 1.62%
7 gün / 0.61%

Madencilik Durumu

Madencilik sınırı
bulunmuyor
829M

Market Durumu

En yüksek
: $
En düşük
: $
Mevcut Blok
0
Blok ödülü
0.00
Dolaşımdakı miktarı
1395076055
Son 24 saatteki işlem sayısı
14681791.87
Fiyat Tablosu
Fiyat$0.064
TL Fiyatı0.3459 TRY
Değişim 1 Saat0.34%
Değişim 24 Saat1.62%
Değişim 7 Gün0.61%
Market Hacmi53,439,333.00
İşlem Hacmi1,053,760.51
Market Sıralaması55
24 S Yüksek$0.00
24 S Düşük$0.00
BTC Fiyatı0.000016

Loopring nedir?

Loopring, merkezi olmayan bir değişim protokolü ve Ethereum üzerinde, kullanıcılarının varlıklarını borsalar üzerinden alım satımına izin verecek “otomatik kripto para değişim sistemi” dir. Merkezi olmayan bir değişim sistemi değil! Aksine, halka paylaşımı ve otomatik al-sat emirleri ve takas botları opsiyonlarıyla merkezi olmayan alışverişi kolaylaştıran bir platformdur. Loopring üzerinde yaratılan pek çok anlam kargaşası var, ama bu söylentileri biraz sonra keseceğiz. Şu an için anlaşılması gereken önemli şey, Loopring’in ağına gönderilen tüm emirleri bir araya getirip, bu emirleri çoklu borsaların sipariş emirleri aracılığıyla doldurmasıdır. Merkezi olmayan ve merkezileştirilmiş borsalar, Loopring'i kullanabilecek, borsalar çapraz blok zincirleme ve çapraz döviz likiditesine erişim sağlayacak ve yatırımcılara daha geniş piyasada mevcut olan en iyi fiyatlara erişebilmelerini sağlayacak. Ayrıca, Loopring blok zincirleme agnostiktir, yani akıllı sözleşmeler kullanan herhangi bir platform (ör. NEO, Ethereum, Qtum) Loopring ile bütünleşebilir ve Loopring'in sistemini kullanabilir. Artık temelleri gözden geçirdik, daha ayrıntılı bir şekilde Loopring'i inceleyebiliriz.

Loopring Nasıl Çalışıyor?

Loopring'i kullanırken, tüccarlar işlem yapmaya başlamak için bir takas içine para yatırmak zorunda kalmazlar. Ether Delta, IDex veya Bitshares gibi merkezi olmayan borsalarda bile, genellikle bir Ethereum akıllı sözleşmesi yoluyla paranızı platforma yatırmanız gerekir. Ama Loopring ile, fonlar daima kullanıcı cüzdanlarında kalır ve asla emirlerle kilitlenmez. Bu işlem, yatırım sırasında paranız üzerinde tam bir özerklik sağlar ve bir siparişin yürürlüğe girmeden önce iptalini, düzeltilmesini veya artırılmasını sağlar. Siparişi verdikten sonra parayı cüzdanınızdan tamamen taşıyabilirsiniz. Ancak bu, son siparişinizi etkileyecektir. Protokolün halka madencileri siparişleri eşleştirmeden önce cüzdanın bakiyesiyle ilgili olarak uyarılır. Hatta madencilerden bahsetmişken, Loopring’in protokolünde bir değişimin anatomisini de ele alalım.

Loopring İle Emirler

Bir işlem yapmaya hazır olduğunuzda, loopring.io cüzdanı üzerinden bir sipariş göndererek özel anahtarınızla oturum açmış olursunuz. Bu sıra, daha sonra Loopring ağındaki akıllı sözleşmelere ve bir dizi zincir dışı geçiş düğümüne gönderilecektir. Akıllı sözleşmeler, siparişiniz eşleştiğinde, cüzdanınızdaki paraların işlem gören madeni paralar için değiştirileceğini ve zincir dışı rölelerin bir sipariş kitabının tutulmasından ve bu emirlerin halka işçilere yayınlanmasından sorumlu olmasını sağlar.

Halka Madenciler

Halka-madenciler, siparişlerin, tüm taraflar için istenen işlemler tamamlanana kadar sipariş halkaları ile doldurulmasını (veya kısmen doldurulmasını) sağlar. Bu hizmet için tazminat olarak, ring madencileri LRC (Loopring’in jetonu) veya bir siparişin nihai satın alma miktarında bir bölünmüş marjda bir ücret alabilir. Örneğin, 10 NEO için 1 ETH ticaretini yapmak istiyorsanız, ancak halka madenci 11 NEO için bir ticaret bulduysa, bu marjın bir kısmını sizinle paylaşabilir veya sipariş gönderildiğinde belirtilen LRC ücretini alabilir. Bu, madencilerin tüccarlar için en iyi döviz kurlarını bulmak için adil bir şekilde ödenmesini sağlar ve trader'ların teorik olarak paranın karşılığını en yüksek seviyeye çıkarmasını sağlar, bu da arbitraj fırsatlarını azaltacaktır, çünkü en iyi ticaret değeri protokol yoluyla doğal olarak sunulmaktadır.

Ticaret

Bir sipariş teklifi tamamlandığında, Loopring’in akıllı sözleşmeleri yerine getirilebildiğinden emin olmak için emirleri değerlendirir. Her şey kontrol edilirse ve teklif başarılıysa akıllı sözleşmeler paraları kendi alıcılarına aktarır. Bu süreç atomiktir ve cüzdandan cüzdana geçer.

Sipariş Halkaları ve Sipariş Paylaşımı

Bu işlevlerin ikisi de Loopring'i diğer merkezi olmayan değişim platformlarından ayırır. Bir emir halkası, birbirlerinin emirlerini yerine getirmek için bir dizi tüccarın birbirine bağlandığı bir süreç olan teklif eşleştirmesine izin verir. Ek olarak, bir emir tek bir işlemle tamamlanamazsa, sipariş paylaşımı, bu emrin, orijinal emir miktarı tamamen dolduruluncaya kadar kısmi emirlere bölünmesine izin verir. Varsayımsal gönüllülerimizden bazılarının yardımı, bu uygulamaları eylemde daha iyi gösterebilir. Molly, Angela ve Carl'ın hepsi Loopring ağında ticaret yapmak istiyor. Molly, 10 ARK karşılığında 2 OMG ticaret yapmak istiyor, Angela, 1.5 OMG karşılığında 21 EOS'luk ticaret yapmak istiyor ve Carl, 40 EOS karşılığında 20 ARK satmak istiyor. Halka eşleştirmesiyle, yüzük madencileri bu çıkık emirleri tek bir emir halkasına dönüştüreceklerdi, burada Molly OMG'yi Angela'ya gönderecekti, Angela EOS'unu Carl'a takas edecekti ve Carl onun ARK'sını Molly'ye takas edecekti. Bu halka emri Loopring’in akıllı sözleşmeleriyle onaylandıktan sonra, herkes istediği paraları alır ve herkes mutlu olur. Tek sorun: Herkesin siparişi tamamlanmadı. Molly 10 ARK aldı ama hala 0,5 OMG kaldı ve Carl hala 19 EOS için 10 ARK ticarete ihtiyaç duyuyordu - sadece Angela tamamen siparişiyle dolu gitti. Loopring’in sipariş paylaşımı sayesinde, bu bir sorun olmaktan çıkıyor. Ekstra koinler, her kısmi sıralama tamamlanmış bir siparişe kadar eklenene kadar başka bir emir halkasına işleniyor.

Loopring’ Takımı

Loopsring CEO'su olarak hizmet eden Loopring kurucusu Daniel Wang, 2014 yılında Coin Port denilen merkezi bir borsayı işletiyordu.Merkezi borsaların problemlerine odaklanan Wang; "Bu problemler merkezi değişim modelinin doğasında var.” diye düşündü ve böylece, Loopring'in ne olacağını kavramsallaştırmaya başladı. Wang, aynı zamanda bir Google Tech Lead olarak bir pozisyondaydı ve Yunrang Technology'nin kurucu ortağı ve VP'siydi. Loopring’in CMO'su Jay Zhou, daha önce Ernst ve Young tarafından istihdam edildi, SJ Consulting’in bulunmasına yardımcı oldu ve PayPal’ın Risk Operasyonları biriminde çalışıyordu. Projenin COO'su olan Johnston Chen, 3NOD'de CIO'su olarak görev görüyordu.

Loopring Nereden Alınır ve Nasıl Saklanır?

Loopring, pek çok borsada listelenmiş durumda, fakat hacminin büyük çoğunluğu Binance, OKEx ve Gate.io'dan geliyor. Her üçü de BTC ve ETH ticaret çiftlerini sunarken, OKEx ve Gate.io da USDT çiftleri sunuyor. Kendinizi bir miktar LRC satın aldıktan sonra - isterseniz, resmi cüzdanı kullanmak ve alışverişe başlamak için loopring.io'ya geçebilir veya ERC20 uyumlu bir cüzdanda saklayabilirsiniz.

Loopring Fiyatı

0,30 dolar seviyelerinden piyasaya giriş yapan Loopring, en yüksek işlem hacmi ile 2 dolar seviyelerini test ettikten sonra 0,40 dolar seviyelerinde dengelenmiş durumda.