Sıcak Gelişme: Coinbase 6 Altcoin Delist Ediyor! Fiyatlar Çakıldı

Vural Erkan
Vural Erkan 1 hafta önce
3.995 görüntülenme
Sıcak Gelişme: Coinbase 6 Altcoin Delist Ediyor!

Kripto para borsası Coinbase, gözden geçirme sonrasında kriterlerini taşımadığı gerekçesiyle 6 altcoin projesini listeden çıkarma kararı aldı.

Coinbase’den 6 altcoin için de-list kararı

Önde gelen kripto para borsalarından Coinbase, bugün yaptığı bir duyuruda, gözden geçirme sonrası, listeleme standartlarını karşılamadığı gerekçesiyle, 29 Mart 2023’te Rally (RLY), DFI Money (YFII), Mirror (MIR), OMG Network (OMG), Loom Network (LOOM) ve Augur (REP) alım satımını askıya alacağını duyurdu. Bu doğrultuda Coinbase, resmi Twitter hesabından şu duyuruyu yaptı:

Listeleme standartlarımızı karşıladıklarından emin olmak için borsamızdaki varlıkları düzenli olarak izliyoruz. Son incelemelere göre, 29 Mart 2023’te Rally (RLY), DFI Money (YFII), Mirror (MIR), OMG Network (OMG), Loom Network (LOOM) ve Augur (REP) alım satımını askıya alacağız.

Coinbase, işlemlerin Coinbase Pro, Coinbase Exchange ve Coinbase Prime’da TSİ ile 19.00’da veya civarında askıya alınacağını belirtti. Bununla birlikte, kullanıcıların paralarına erişimlerinin devam edeceğini ve istedikleri zaman paralarını çekebilme olanağına sahip olmaya devam edeceklerini belirtti.

De-list katarının ardından altcoin’lerin fiyatları sert düştü

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto para borsalarının listeleme kararları nasıl ki ilgili token fiyatı için doping etkisi yaratıyorsa de-list kararları da tam tersi bir etkiye yol açıyor. Coinbase’in liste dışı bırakma kararı sonrası Rally (RLY) fiyatı dikey bir düşüş gördü. Altcoin, basın zamanında, günlük bazda yaklaşık %20 düşüşle 0,01476 dolara geriledi.

RLY günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

DFI Money (YFII) fiyatı ise RLY kadar sert olmasa da pozitif bir piyasa havasının ortasında, günlük bazda %4 kayıpla 1.125 dolara düştü. Bununla birlikte Mirror Protocol (MIR) fiyatı da sert düşüş gördü. Altcoin, basın zamanında, günlük bazda %17 değer kaybetti.

MIR günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Bir başka talihsiz altcoin ise OMG Network (OMG) oldu. OMG fiyatı, basın zamanında, son 24 saat içinde %10’un üzerinde düşüş kaydetti. Altcoin, mevcut durumda 1,34 dolardan işlem görüyordu.

OMG günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Loom Network (LOOM) de OMG Network ile aynı kaderi paylaştı. Coinbase’in liste dışına aldığı altcoin, günlük bazda yaklaşık %10 değer kaybetti. De-list edilen altcoin’lerden en az etkilene Augur (REP) gibi görünüyor. REP’in günlük kaybı %2,5 oranında. Ancak, altcoin’in fiyatının gün içinde yeşil bölgede olduğu dikkate alındığında, bu kayıpla birlikte düşüşü yine de dikeye yakın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ünlü CEO, Kripto Paralardaki Bir Sonraki Büyük Şeyi Açıkladı!
Ünlü CEO, Kripto Paralardaki Bir Sonraki Büyük Şeyi Açıkladı! Bitcoin’i unutun diyen BlackRock CEO’su Larry Fink, tokenleştirmenin kripto piyasasındaki bir sonraki büyük trend olabileceğini öne sürüyor. Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz ise Bitcoin’i satın almanın tam zamanı olduğunu iddia ediyor. Kripto piyasasındaki bir sonraki büyük şey! BlackRock...
Vural Erkan 1 hafta önce