Coinbase Yetkilisi: Bu Altcoin Borsada Listelenebilir!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 gün önce
611 görüntülenme
Coinbase Altcoin Borsada Listelenebilir

Coinbase’in baş hukuk görevlisi Paul Grewal, SEC ile olan davası nedeniyle delist edilen bir altcoin hakkında yeniden listeleme kararı alabileceklerini bildirdi.

Coinbase, bu altcoin projesini tekrar listeleyebilir

ABD merkezli kripto para borsası, SEC’in Ripple aleyhine açtığı dava ışığında 19 Ocak 2021’den itibaren tüm XRP işlemlerini tamamen askıya aldı. SEC ve Ripple davası sona yaklaşırken Paul Grewal, Coinbase’in XRP’yi yeniden listelemesinin mümkün olduğunu söylüyor.

Thinking Crypto YouTube kanalının sunucusu Tony Edward ile konuşan Grewal, yeniden listeleme konusunda kesin bir yanıt vermek için birkaç yasal belirsizlik olduğunu belirtti.

19 Ocak 2021’de Coinbase, SEC’in Ripple’a açtığı davaya cevaben XRP’yi delist etme kararı aldı. Diğerlerinin yanı sıra Bitwise ve Bitstamp dahil olmak üzere birçok merkez borsa aynı kararı aldı.

Listeden çıkarma hakkında kendisine soru sorulduğunda Grewal, yeni bilgiler öğrenerek varlıkları düzenli olarak değerlendirmenin standart şirket politikası olduğunu söyledi. Biraz diplomatik tepkiye rağmen, durumun bazı XRP yatırımcıları için hayal kırıklığı kaynağı olduğunu kabul etti.

Coinbase XRP’yi yeniden listeleyecek mi?

Paul Grewal, Coinbase’in XRP tokenini yeniden listelemesinin mümkün olduğunu söylüyor. Fakat buna net bir cevap vermek için birkaç yasal belirsizlik olduğunu belirtiyor.

Davanın durumu hakkında yorum yapan Grewal, Ripple’ın savunma ekibinin SEC’in argümanına meydan okumakta başarılı olduğunu söyledi. Bu çabaların Coinbase’in Ripple’ın davasını destekleyen kendi özetini sunması için yeterli motivasyon olduğuna o kadar ikna olduğunu da sözlerine ekledi.

Coinbase’in XRP’yi yeniden listeleyip listelemeyeceği sorulduğunda Grewal, “bu mümkün” dedi. Ancak bu, davanın sonucuna bağlı olacak. Röportajın bir kısmında söylediklerine göre:

Birçok şey, bu mahkemenin nasıl karar vereceğine ilişkin ayrıntılara bağlı olacak. Bunun bazıları için pek tatmin edici olmayacağını biliyorum ama halka açık bir şirket olarak dikkatli adımlar atma sorumluluğumuz var…

Paul Grewal, SEC ve Ripple davasını nasıl görüyor?

SEC ve Ripple davası, dikkatleri SEC’in politikalarındaki ve düzenleme yaklaşımındaki tutarsızlıklara odakladı. Örneğin, Ripple’ın adil ihbar savunması, XRP’nin Bitcoin ve Ethereum’a benzer olduğunu ve aksine bildirimde bulunulmaksızın sanıkların menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiklerine inanmak için hiçbir nedenleri olmadığını ileri sürdü.

Başka bir deyişle, BTC ve ETH menkul kıymetler değilse ve XRP’nin farklı olduğuna dair bir bildirim yoksa, davalının menkul kıymetler yasalarını bilerek ihlal etmediği sonucuna varılacak. Bloomberg analistlerinden Elliott Z., dava sonucunun sadece XRP için değil, tüm piyasa için önemli olduğunu söylüyor.

SEC Başkanı, Cardano ve Bu Coinlere 'Menkul Kıymet' Dedi!

Kriptokoin.com olarak ABD’li düzenleyicilerin artık staking içeren altcoin projeleriyle daha fazla ilgilenmeye başladığını aktarmıştık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cryptoslate

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kripto Para Milyarderi Zamanı Geldi
2 Kripto Para Milyarderi: Bunların Zamanı Geldi! Milyarder yatırımcı Michael Novogratz, ABD bankacılık kriziyle resesyona yaklaşırken kripto para piyasasına dahil olmanın mantıklı olabileceğini söyledi. Bir diğer tanınan isim, kriptoların yeterli olamayacağını düşünüyor… Michael Novogratz, kripto para satın almak için uygun zeminin hazırlandığını söylüyor Yakın...
Buğra Çağlar 3 gün önce