Coinbase Türklerin Favori Altcoin’ini Övdü: Gerçek Lider!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 4 hafta önce
4.498 görüntülenme
Coinbase Altcoin'ini Övdü: Gerçek Lider

Yüksek hacimli merkezi borsalardan Coinbase, Türk yatırımcılar arasında popüler olan bir altcoin projesinden “en iyi Blockchain” olarak bahsetti.

Coinbase, en iyi birinci katman Blockchain seçimini paylaştı

ABD merkezli kripto borsası, yakın tarihli bir araştırma raporunda, topluluktaki yaygın olumsuz düşünceye rağmen Solana’nın (SOL) temel değer önerisinin teknik bir bakış açısıyla devam ettiğini savundu. Borsa, Solana’nın işlemler, kullanıcılar ve geliştirme dahil olmak üzere mevcut ağ faaliyetlerindeki göreceli gücü göz önüne alındığında, Blockchain’in hala en iyi katman-1 Blockchain’ler arasında yer aldığını belirtti.

CoinMarkeCap verilerine göre Solana, FTX’in çöküşünün ardından pazar payından 8 milyar doları aşkın bir kısmını kaybetti. Araştırma raporu, Solana’nın şu anda feshedilmiş FTX borsası ile tarihsel ilişkisi nedeniyle aşırı etkiye maruz kaldığını belirtti.

Coinbase ayrıca, Solana protokolünün ortaya çıkışının, son yıllarda gözlemlenen alternatif katman-1 akıllı sözleşme platformlarının çoğalmasını hızlandırmaya yardımcı olduğunu savunuyor. Raporda, düşük ücretli ve hızlı işlemler için Solana ağ kapasitesinin, diğer ağlar aşırı derecede pahalı hale geldiğinden, 2021 boğa koşusu sırasında yeni kullanıcıları çektiğine yer verildi. Raporun yazarı Coinbase analisti Brian Cubellis bu konuda şunları söylüyor:

Yüksek verim, minimum maliyetler ve yerel ölçeklenebilirlik için optimize edilmiş bir Blockchain olarak Solana, katman-1 piyasasında yasal olarak farklılaştırılmış bir yaklaşımı temsil ediyor.

Yatırımcılar Solana’ya güvenmeye devam ediyor

Coinbase analisti Brian Cubellis, bu konuda Solana’nın token ekonomisine dikkat çekti. İdeal bir token dağılımının yanında, ağında neden güçlü kalmaya devam ettiğine yönelik şu metriklere dikkat çekti:

Şu anda, tüm uygun SOL’lerin %70,36’sı stake ediliyor, bu da yıllık ortalama %6,92’lik staking getirisine eşittir. Yeni düzenleme oranı, yukarıda belirtilen programa göre düşmeye devam ettikçe, doğrulayıcılar, tazminat için işlem ücretlerine giderek daha fazla güvenecekler; bu da, daha sağlam bir ücret piyasasını desteklemek için ağ etkinliğinin zaman içinde anlamlı bir şekilde artması gerekeceğini gösteriyor.

Bu arada, geçen yılki FUD’lar sırasında, Solana tabanlı iki NFT, Y00topia ve DeGods, 2023’ün ilk çeyreğinde diğer rakip Blockchain’ler olan Ethereum ve Polygon’a geçeceklerini duyurdular. Her iki platform da 25.000’den fazla NFT koleksiyonunu ortaklaşa kontrol ediyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntılara bu yazıda yer verdik.

Altcoin, FTX çöküşündeki kayıplarını telafi etmeyi başardı

CoinMarkeCap ​​verileri, Solana’nın Kasım darbesinden neredeyse tamamen kurtulduğunu gösteriyor. SOL şu anda 9 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip ve geçen yılki yaklaşık 6 dolardan 24 doların üzerinde işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Mart'ın Yıldızı 5 Altcoin Belli Oldu
Mart’ın Yükselen Yıldızı Olacak 5 Altcoin Belli Oldu! Kripto para piyasası yüksek bir notla başladığı yeni yıla konsolidasyon aşamasıyla devam ediyor. Momentumdaki yavaşlamaya rağmen, ralli yapan yeni kripto trendleri yatırımcıları boş bırakmadı. Mart ayında hangi altcoin sektörlerini boğa piyasası içinde görebiliriz? Güncel piyasa analizleriyle cevaplayalım....
Buğra Çağlar 4 hafta önce