Açıklandı: Coinbase, Bu 4 Altcoin’i Listeden Çıkarıyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 29 Kasım 2022
846 görüntülenme
Coinbase, Bu 4 Altcoin'i Listeden Çıkarıyor

Coinbase’in cüzdan uygulaması Coinbase Wallet, “düşük kullanım” nedeniyle 4 altcoin için desteğini sonlandırma kararı aldığını duyurdu.

Coinbase Wallet, bu dört altcoin için desteğini durduruyor

Cüzdan uygulaması, yüksek hacimli altcoin’ler olan BCH, ETC, XLM ve XRP için desteğini durdurmayı planlıyor. Coinbase Wallet, son tarihin 5 Aralık olduğunu, ancak kalan fonların mevcut adreslere bağlı olacağını belirtti. Resmi duyuruya göre, cüzdandaki kripto para birimleri zarar görmeyecek:

Kripto paralarınızın kaybolacağı anlamına gelmez. Tuttuğunuz desteklenmeyen herhangi bir kripto, adres(ler)inize bağlı olmaya devam edecek ve Coinbase Wallet kurtarma sekmesi üzerinden erişilebilecek

Coinbase Wallet neden BCH, ETC, XLM ve XRP’yi desteklemeyecek?

Duyuruya göre BCH, ETC, XLM ve XRP düşük kullanım nedeniyle listeden ayrılacak. Coinbase Wallet, Ethereum ve diğer tüm EVM uyumlu ağlara ek olarak dokuz ek ağı destekliyor. BNB Chain Polygon, Solana ve Arbitrum bunlardan birkaçı. Ekip, diğer altcoin’ler arasında Ripple, Stellar, Ethereum Classic ve Bitcoin Cash’in düşük kullanım gözlemlediğini bildirdi. Bu arada, karar yalnızca 5 Aralık’dan son geçerli olacak. Bu tarihten sonra Coinbase Wallet kullanılarak desteklenmeyen kriptoları göndermek veya almak riskli olacak.

FTX krizi, bireysel yatırımcıları kişisel saklama çözümlerine yönlendiriyor

FTX ve Alameda’nın iflası ardından borsalara yönelik güvensizlik, kripto yatırımcılarını yeni saklama çözümleri aramaya zorladı. Bu esnada, Binance destekli bir saklama çözümü olan Trust Wallet, öne çıkan seçenekler arasındaydı. Binance CEO’su, bu tarihte attığı tweetlerle kripto topluluğuna Trust Wallet’ı adres gösterdi.

Bu arada, Glassnode’dan alınan en son borsa akışı verileri, borsa girişlerinin çıkışlardan biraz daha ağır bastığını doğruluyor.

BTC’ye yönelik spot talep güvenin azaldığını gösterirken, türev piyasası da benzer bir sonuca işaret ediyor. Bitcoin’in türev piyasasına olan açık ilgisi geçen hafta önemli ölçüde düştü ve hafta sonu boyunca düşmeye devam etti.

Merkezi borsalara yönelik endişeler nedeniyle, kaldıraçlı işlemlerde düşüş gösteriyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Bitcoin’in tahmini kaldıraç oranı hafta sonu boyunca hafifçe düştü ve yatırımcıların kısa vadeli görünüm konusunda daha az emin olduklarını doğruladı.

Coinbase, Bu 4 Altcoin'i Listeden Çıkarıyor

Yukarıdaki borsa akışı verilerinin yanında olumlu haber, bireysel yatırımcıların tekrar BTC satın almaya başlamasıydı. 10 BTC’ye kadar tutan Bitcoin adresleri, FTX çöküşünün ardından rekor miktarlarda BTC biriktiriyor. Balina olmayan yatırımcıların sayısı, FTX’in ardından tekrar yükselişe geçiyor. Blockchain analiz platformu Glassnode tarafından 27 Kasım’da yayınlanan bir rapora göre, daha küçük bireysel yatırımcılar, devam eden piyasa krizine rağmen Bitcoin’de giderek daha fazla yükselişe geçti ve daha fazla BTC biriktirmeye başladı. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz, Bitcoin bu esnada 16,400 doların üzerinde işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

İşlem Yasağı Geldi: Bu Bitcoin Borsaları da Dahil Olabilir!
İşlem Yasağı Geldi: Bu Bitcoin Borsaları da Dahil Olabilir! Kripto para borsası FTX’in çöküşü ve arka planında yaşananlar, düzenlemelerin daha da sıkılaşmasına neden oluyor. Bitcoin borsası Upbit, yakın zamanda yaptığı bir hamleyle, personelin ve ailelerin kripto trade’ini yasakladı. Şimdi diğer Kore borsalarının, risk yönetimi için Upbit’in...
Vural Erkan 29 Kasım 2022