Sıcak Gelişme: Coinbase Bu 4 Altcoin’i Delist Ediyor!

Sıcak Gelişme: Coinbase Bu 4 Altcoin'i Delist Ediyor!
Sıcak Gelişme: Coinbase Bu 4 Altcoin'i Delist Ediyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En büyük kripto para borsalarından olan Coinbase, gece saatlerinde bir delist duyurusu yaptı. Duyuruya göre dört altcoin için işlemler askıya alınacak. İşte detaylar…

Coinbase, delist duyurusu yaptı

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi, ABD’nin en büyük borsası olan Coinbase, dört altcoin için delist haberi verdi. Gece saatlerinde yaptığı açıklamaya göre mStable (MUSD), Rari Governance Token (RGT), Tribe (TRIBE) ve Pawtocol (UPI) delist oluyor. Bu kripto para birimleri 4 Kasım 2022, TSİ 19.00’dan itibaren delist olacak. İşlemler askıya alınacak. Al-sat işlemleri dursa da, yatırma ve çekme işlemleri etkilenmeyecek.

Yazım sırasında, ABD dolarına sabitli stablecoin MUSD, yüzde 0.1’lik bir düşüşle 1 dolardan el değiştiriyor.  Rari Governance, yüzde 22.6’lık bir değer kaybı ile 1.51 dolara geriledi. Kripto para birimi, gün içerisinde 1.97 dolardan 1.25 dolara kadar inmişti. Bu düşüşün ardında, Coinbase’in delist duyurusu olabilir.

Diğer yandan TRIBE, son 24 saatte yüzde 1.6 oranında değer kaybı yaşadı. Kripto para birimi 0.212 dolardan el değiştiriyor. Gün içerisindeki en yüksek 0.215 dolardan 0.209 dolara kadar düştü. Son olarak Pawtocol de RGT gibi yüzde 20’nin üzerinde değer kaybı yaşadı. Kripto para birimi, 0.00995 dolardan 0.0072 dolara kadar düştü.

Borsa, USDC stablecoin’ini büyütmeyi planlıyor

Bu sırada Coinbase, ABD dışındaki kullanımını artırmak amacıyla USDC’yi USD olmayan fiat para birimiyle satın alanlar için komisyonsuz alım satımı açtığını duyurdu. San Francisco merkezli borsa Coinbase, “dünyadaki ekonomik özgürlüğü artırmak” amacıyla ABD dışında USDC erişimi için hizmetler inşa ediyor. Borsa, tüm kullanıcılar için küresel parite kurarak stablecoin kullanımının önündeki engelleri azaltmak istiyor.

Bu, Coinbase’in müşteriler Coinbase’de USD olmayan herhangi bir fiat para birimi aracılığıyla USDC satın aldığında veya sattığında komisyon ücretlerini kaldıracağı anlamına geliyor. Bu, halihazırda piyasada güçlü bir stablecoin olan UDSC’nin varlığını genişletmeye yardımcı olacak. Coinbase, diğer fiat para birimlerinin aksine dolar ile USDC’nin üç katı kadar satın alındığını belirtiyor. İlgili işlem ücretlerinin, stablecoin’in daha sık kullanılmasını engelleyen faktör olduğuna karar verdiler.

Coinbase, Binance gibi platformlarla rekabet ederken daha küresel bir varlık oluşturmak için çok çalışıyor. Borsa kısa süre önce Singapur’da, ülkede faaliyet göstermelerine izin verecek olan bir kripto lisansı aldı. USDC, piyasada hızla güçlü bir stablecoin haline geldi ve şimdi UDST ile rekabet ediyor. USDC’nin arkasındaki Circle’ın CEO’su da stablecoin’in şimdiye kadarki en güçlü finansal konumunda olduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sıcak Gelişme: Coinbase Bu 4 Altcoin’i Delist Ediyor!