Coinbase Bu Altcoin İle Önemli Bir İşbirliği İçin El Sıkıştı!

Coinbase Bu Altcoin İle Önemli Bir İşbirliği İçin El Sıkıştı!
Coinbase Bu Altcoin İle Önemli Bir İşbirliği İçin El Sıkıştı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aptos Labs’ın Petra’sı, web3’ün benimsenmesini desteklemek için Coinbase Pay ile entegre oluyor. Ortaklık, yeni web3 kullanıcıları için önemli ilk katılım sorunlarını ele alıyor. Bu hamleyle Petra, kripto para birimi işlemlerini kolaylaştırmayı ve daha fazla ana akım kullanıcıyı çekmeyi hedefliyor.

Aptos Labs’ın Petra’sı Coinbase Pay’den yararlanacak!

Yenilikçi Aptos Labs tarafından geliştirilen Petra, Coinbase Pay’i masaüstü ve mobil platformlarına entegre ediyor. Bu stratejik hamle, firmaların açıklamalarına göre, gelişmekte olan web3 alanındaki bazı göze çarpan sorunları çözmeyi amaçlıyor. Petra’nın şimdiye kadarki etkileyici yörüngesi, Pyth, LayerZero ve PancakeSwap gibi 160’tan fazla merkezi olmayan uygulama ile entegrasyonunu içeriyor. Bu yeni ortaklık, web3 yeteneklerini daha da geliştirecek. Aptos Labs, Coinbase’in birçok kullanıcısının aşina olduğu bir itibari para rampası ekleyecek. Böylece Aptos, itibari parayı kriptoya dönüştürme sürecini kolaylaştırmak istiyor.

Aptos açıklamasında, “Coinbase Pay ile Coinbase kullanıcıları, seçtikleri banka, banka kartı, kredi kartı ve hatta hesap bakiyeleri aracılığıyla Petra’ya sorunsuz bir şekilde APT ekleyebilirler” dedi. Duyurulan entegrasyon, şirketlerin bazı durumlarda geleneksel teknoloji şirketleriyle ortaklık kurarak işlevselliği geliştirerek veya ekleyerek yeni müşterilerin katılımını iyileştirmeyi amaçladıkları benzer duyuruları takip ediyor.

Danışmanlık Devi: Bu Altcoin, 2023'ün Solana'sı Olacak!

Mo Shaikh: Web3 zorluklarını ele almak gerekiyor

Aptos Labs’in kurucu ortağı ve CEO’su Mo Shaikh’e göre, web3’te kolaylık büyük önem taşıyor. Kripto cüzdanları ağırlıklı olarak deneyimli kripto meraklılarına yönelik. Bununla birlikte, gelecek yeni gelenlere hitap etmekte yatıyor. Bu bağlamda Shaikh, “Tüketici benimsemesi bu olmadan gerçekleşmez.” diyor. Ayrıca, web3’ün gelişmesi için basit finansal işlemlerin şart olduğunu vurguluyor. Son yıllarda oyun ve e-ticaret gibi finans dışı uygulamalar ivme kazandı. Beklentiler, kripto cüzdanlarının ilk katılımıyla bunun öneminin artması yönünde. Coinbase ve Aptos Labs arasındaki işbirliği bu nedenle önemli.

Kripto cüzdanlarının geleceği

Kripto cüzdanları, şu anda olduğu gibi, deneyimli kripto kullanıcısına öncelik veriyor. Bununla birlikt, genellikle alana girmeye hevesli yeni gelenleri göz ardı ediyor. Ancak ufukta bir değişim olacak gibi. Kullanıcı erişilebilirliğinin ve deneyiminin iyileştirilmesi, kaçınılmaz olarak daha fazla ana akım kullanıcıyı çekecektir. Geçiş yapanların gerçek sayısı çeşitli dış faktörlere bağlı. Petra’nın Coinbase Pay ile entegrasyonu gibi ortaklıklar, çok sayıda kripto hizmetinin hala birçok kişi için karmaşık ve hantal kaldığı göz önüne alındığında, sektör için umut verici bir işaret.

Coinbase

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Aptos Labs, yapay zeka ve web3 entegrasyonlarını da odağına alıyor. Bu doğrultuda, teknoloji devi Microsoft ile de işbirliği yapıyor. Bir diğer kayda değer ortaklık ise DeFi projesi olan Sushi ile. Bu, kullanıcılara Ethereum’un ötesinde Blockchain’lere erişimi amaçlıyor. Coinbase’in mühendislikten sorumlu başkan yardımcısı Will Robinson, bu tür entegrasyonların önemine dikkat çekiyor. Bu doğrultuda, bunların multi-chain bir geleceğe işaret ettiğini ifade ediyor. Mo Shaikh, Coinbase Pay gibi tanınmış kuruluşlarla yapılan işbirliklerinin Petra’yı daha da cazip hale getireceğine, daha fazla kullanıcıya ulaşacağına ve çeşitli ekosistemlerde kullanıcı deneyimini iyileştireceğine inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Coinbase Bu Altcoin İle Önemli Bir İşbirliği İçin El Sıkıştı!