Müjdeli Haber: Coinbase Bu Altcoini Tekrar Listeleyebilir!

Emre Borsan
Emre Borsan 2 ay önce
3.152 görüntülenme
Müjdeli Haber: Coinbase Bu Altcoini Tekrar Listeleyebilir!

LBRY, SEC’in kendi argümanının Coinbase için XRP’yi yeniden listelemekte öncül olarak kullanılabileceğine inanıyor.

Coinbase bu altcoini delist etmişti

Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere Aralık 2020’de Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple Labs Inc.’e karşı 1,3 milyar dolarlık davasını başlattığında, birçok borsa XRP coini listeden çıkardı. Düzenleyicinin duruşunun yıllar içinde nasıl geliştiğine bağlı olarak, Ripple’ın müttefiki LBRY, şimdi Coinbase’in dijital para birimini yeniden listelemesini savunuyor.

NASDAQ’da halka açık ticaret yapan önde gelen kripto ticaret platformlarından biri olan Coinbase, menkul kıymet statüsü belirsizliğini korurken XRP işlemlerini destekleyerek kendisini SEC’in hedefinde bulmaktan kaçınmak için elinden gelen her şeyi yaptı. Borsa, XRP’yi cüzdanından da kaldırmış olsa da, bir dizi uzman, ticaret platformunun kripto parayı listeden çıkarmakla neden uğraşmaması gerektiğine dair ayrıntılı nedenlere sahiptir.

Bu yılın başlarında kendi menkul kıymetler davasını SEC’e kaptıran ve düzenleyici kurumla kendi yasal işlemlerinin standardına dayanan LBRY, sahipleri tarafından ikincil piyasada XRP satışlarının bir menkul kıymet teşkil etmediğini söyledi.

XRP coinin listeden çıkarılması, davanın ardından kripto para birimi için birincil aksiliklerden biri olarak etiketlenebilir. Kripto paranın fiyatı o sırada önemli ölçüde düştü, çünkü onu listeden çıkaran borsalarda işlem yapan bazı kullanıcılar kripto parayla yollarını ayırmak zorunda kaldı.

XRP’nin canlanması için umut

ABD SEC ile blockchain ödeme firması arasındaki dava bir sonuca varmak üzere ve iki olası senaryo, XRP kripto parasının lehine sonuçlanabilir.

Müjdeli Haber: Coinbase Bu Altcoini Tekrar Listeleyebilir!

Pek çok kişi Ripple’ın düzenleyiciyi kazanma şansı olduğuna inanırken, bu gerçekleşirse XRP kripto para yeniden listelenebilir, çünkü düzenleyicinin menkul kıymetler argümanının kurum yetkilerinin aşılması olduğu açık olacaktır. Bununla birlikte SEC kazanırsa, borsalar XRP’yi yeniden listelemeyebilir, ancak kripto para, kaybettiği fiyat değerini geri kazanmak için yeni ve net bir yol haritası izleyebilir.

XRP kullanıcılarına karşı olumlu

Fox Business muhabiri Eleanor Terrett, devam eden LBRY-SEC davasıyla ilgili olarak, hakimin LBC’nin LBRY ile bağlantısı olmayan veya LBRY’ye yatırım yapma niyeti olmayan kişiler tarafından ikincil piyasa işlemlerinin yasal olduğuna karar vermesi durumunda, bunun XRP kullanıcıları için olumlu olabilecek bir emsal oluşturabileceği görüşündedir.

30 Ocak, kripto para birimi girişimi LBRY’nin son duruşmasını yaptığı için hatırlanması gereken bir tarih. Duruşmadan aldığı ilk sözü paylaşan Avukat Jeremy Hogan’a göre SEC, LBC tokeninin kendisinin bir menkul kıymet olmadığını kayıtlara geçirerek kabul etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Akıllı Para, MATIC ve Bu 13 Altcoin'in Peşinde!
Akıllı Para, MATIC ve Bu 13 Altcoin’in Peşinde! Kripto para transferleri oldukça şeffaf bir şekilde gerçekleşiyor ve on-chain veriler, yatırımcıların paralarını nereye aktardığını başarılı bir şekilde gösteriyor. Bu yazımızda, zincir üstü (on-chain) verilere dayanarak akıllı paranın yatırım yaptığı coin’leri listeleyeceğiz. İşte Polygon (MATIC), APT gibi...
Aslı Dinçer 2 ay önce