Coinbase Bu Altconi Delist Ediyor! Fiyat Eriyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
2.668 görüntülenme
Coinbase Bu Altconi Delist Ediyor! Fiyat Eriyor!

Önde gelen kripto para borsası Coinbase, ana özelliği cross-chain birleştirilebilirlik olacak şekilde tasarlanan Stargate Finance’in yerel tokeni olan STG trade’ini askıya aldı. Haberin ardından altcoin fiyatı güneye yöneldi.

Coinbase, SGT’yi listeden çıkarıyor!

Kripto dünyasında sadece önemli borsa listelerine girmek değil çıkmak da bir haber değeri taşıyor. Çünkü, nasıl ki listeleme kararları benimsenme olarak yorumlanıp, altcoin fiyatında yükselişe neden oluyorsa, de-list kararları da tam tersi bir etki yaratıyor. Bugün, önde gelen bir kripto para borsası olan Coinbase, bir DeFi protokolü olan Stargate Finance’in yerel tokeni olan STG trade’ini askıya alacağını duyurdu. Coinbase, Twitter hesabından yaptığı duyuruda şu açıklamaya yer verdi:

Listeleme standartlarımızı karşıladıklarından emin olmak için borsamızdaki varlıkları düzenli olarak izliyoruz. En son incelemelerimize göre Coinbase, 14 Mart 2023’te, 12:00 ET’de veya civarında Stargate Finance V1 (STG) ticaretini askıya alacak.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, kripto borsası, gözden geçirme aşamasında standartlarını karşılamadığına karar verdiği altcoin projesinin tokenini Coinbase Pro, Coinbase Exchange ve Coinbase Prime’da askıya alacak. Bu arada Coinbase, STG fonlarına erişimin devam edeceğini ve kullanıcıların fonlarını istedikleri zaman çekebilme olanağına sahip olduğunu belirtti. Ayrıca Coinbase, altcoin projesinin yükseltmesinden bahsederek, söz konusu yükseltmeyi de desteklemeyeceklerini kaydetti:

15 Mart 2023’te Stargate Finance, yeni bir sözleşme adresiyle Stargate Finance V2’yi yayınlıyor. Coinbase, herhangi bir Stargate Finance (V1 veya V2) airdrop’unu desteklemeyecek. Coinbase şu anda Stargate Finance V1’den Stargate Finance V2’ye yükseltmeyi kolaylaştırmayacak. Planlanan anlık görüntü öncesinde, sırasında veya sonrasında bir Coinbase borsa veya Custody hesabında tutulan STG fonları, size potansiyel airdrop’lar aracılığıyla herhangi bir Stargate Finance V2 alma hakkı vermez.

Haberin ardından altcoin fiyatı gerilemeye başladı. Basın zamanında SGT, günlük bazda %2,85 kayıpla 0,7612 dolardan işlem görüyordu.

Coinbase
SGT günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Cross-chain şekillendirilebilirlik: Stargate Finance

Birlikte çalışabilirlik, kripto para ekosisteminde büyüyen bir tema oldu ve bu tema, yatırımcıların gelecekteki Metaverse’nin birbirine bağlı birden çok Blockchain’den oluşacağını fark etmesiyle genişlemeye devam ediyor. Eski DeFi protokollerinin çoğu, en popüler Blockchain’leri entegre etmek için henüz bir plan geliştirmemiş olsa da Stargate Finance, ana özelliği cross-chain birleştirilebilirlik olacak şekilde tasarlandı. Bu, cross-chain transferin hedef Blockchain’deki akıllı sözleşmelerle oluşturulmasına izin veriyor.

Startgate Finance’e göre bu, takas sürecini basitleştirmeye yardımcı oluyor ve süreci kullanıcılar için daha uygun hale getirerek ve cross-chain uygulamalar için yeni fırsatlar açarak esneklik derecesini en üst düzeye çıkarıyor. Proje ayrıca başlangıç Blockchain’de işlenen herhangi bir transfer talebinin hedef Blockchain’de işlenmesini sağlayan anında garantili kesinlik sunuyor. Birleşik likidite, desteklenen her Blockchain, desteklenen yerel varlıklar için bir likidite havuzuna sahip olduğundan, ara tokenlere olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Şu anda Stargate Finance tarafından desteklenen ağlar arasında Ethereum, BNB Smart Chain, Polygon, Avalanche, Arbitrum, Optimism ve Fantom yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kripto Para Geliştiricilerinin Tercihi Bu 10 Altcoin!
Kripto Para Geliştiricilerinin Tercihi Bu 10 Altcoin! Analist Ben GCrypto, geliştirme faaliyetlerine dayalı olarak en iyi ERC20 kripto para projelerinin bir listesini paylaştı. Ethereum, 189 milyar dolarlık piyasa değeri ile geliştirme puanında listenin başında yer alıyor. Bununla birlikte, Decentraland ve Aragon, ılımlı geliştirme puanlarına...
Vural Erkan 2 hafta önce