Coinbase CEO’su Bu Altcoin’e Dikkat Çekti: Akıllara Durgunluk Veriyor!

solana crypto
solana crypto
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Axie Infinity (AXS)’nin etkileyici ve hızlı bir şekilde büyümesi üzerine Coinbase CEO’su açıklamalarda bulundu. ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in Kurucu Ortağı ve CEO’su olan Brian Armstrong, son derece sıcak bir altcoin projesinin kripto endüstrisinin ekonominin diğer sektörlerine hızlı bir şekilde büyümesini işaret ve öncülük ettiğini söylüyor. Konunun ayrıntıları Kriptokoin.com’da.

Coinbase CEO’su dikkat çekti

Twitter’daki yakın tarihli bir mesajında Armstrong, Axie Infinity’nin (AXS) “akıllara durgunluk veren” büyümesinin profilini çıkaran bir Coinbase blog gönderisini paylaştı ve bunun kripto para alanının yeni endüstrilere büyümesiyle paralel olduğunu söylüyor.

Coinbase’in raporuna göre, NFT tabanlı oyun Axie Infinity, son 30 günde kazanılan gelir miktarında Ethereum (ETH)’dan sonra ikinci sırada yer alıyor (sırasıyla 186 milyon dolar ve 742 milyon dolar).

Raporda başka ne var?

Coinbase’in raporu, Axie’nin kısa sürede büyük miktarda servet yaratmasının yanı sıra kripto para uygulamalarına yeni bir kullanıcı sınıfı getirdiğini iddia ediyor: Bu 1 milyon kullanıcı kripto para birimleri, NFT’ler, dijital cüzdanlar ve DEX’ler [merkezi olmayan borsalar] ile arayüz oluşturduğundan, bu yeni grubu diğer DeFi ve Web3 uygulamalarının doğal kullanıcıları olarak görmek zor değil. Gönderi, ayrıca Axie Infinity’nin oyunlaştırmasını Pokémon ile karşılaştırarak, kullanıcıların çeşitli “Axies” toplamasına ve onları diğer oyunculara karşı savaşlara sokmasına izin veriyor. Kullanıcılar, Axie Infinity Hazinesi’ne giden takaslardan elde edilen gelirle Axies üretebilir ve bunları diğer oyunculara takas edebilir ve 600 milyon dolardan fazla fonu elinde bulundurur.

Coinbase, oyunun Federal Rezerv ile oyun içi paralelliklerle kendi dijital ekonomisini nasıl büyütmeyi başardığını vurguladı. Coinbase’in raporunda şöyle deniyor:

Axie Infinity (AXS) kendi dijital ülkesiyse, oyun geliştiricisi Sky Mavis onun Federal Rezervi olarak hizmet ediyor. Fed‘in ekonomiyi etkilemek için kullandığı çeşitli araçlara sahip olduğu durumlarda Sky Mavis, Axie ekonomisini sağlıklı tutmak amacıyla SLP ihraç oranını ve üreme ücretlerini ayarlayabilir.

Coinbase borsası raporunda ayrıca DeFi, NFT’ler ve oyunların geliştirilmesinin kripto parayı spekülatif işlemin ötesinde bir “anlamlı yeni uygulamalar ve modeller evreni” haline getirdiğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Coinbase CEO’su Bu Altcoin’e Dikkat Çekti: Akıllara Durgunluk Veriyor!