Reklamı kapat

Coinbase CEO’su: Kripto Balonu İnternet ‘Balonuna’ Benziyor

Mert Kaya
Mert Kaya 17 Ağustos 2018
0 görüntülenme

Dünyanın bir numaralı kripto para borsası Coinbase’in kurucu ortağı ve CEO’su Brian Armstrong, Bloomberg’e verdiği röportajda deneyimleri ve kripto para piyasası hakkında konuştu.

Coinbase’in başarılı CEO’su kripto para alanındaki deneyimini “organizasyonel bir kaos” girişimcilik alanındaki deneyimini ise “çılgın bir yolculuk olarak nitelendirdi. Armstrong ayrıca altı yaşındaki şirketlerinin 1000’e yakın çalışanı olduğunu da belirtmeden geçmedi.

“Her yıl öğrenecek yeni bir şey buluyorsunuz. Fon toplama gibi, işleri nasıl yöneteceğiniz gibi yeni ve daha önce yapmadığınız bir şey… Şu an dünyanın dört bir yanında 6 ya da 7 ofisimiz var. Bu işlerde en önemli şey küresel iletişim. Kesinlikle bunu öğreniyorum…”

Kripto Para ‘Balonu’ İnternet ‘Balonu’ Gibi

Şirketlerinin 2012-2013 civarı kuruluş ve işlere başlangıç tarihi sırasında Coinbase’in günde 500 yeni üye kazandığını belirten Armstrong bu sayının 5000 ve son zamanlarda yaşanan “balon” düzeltmesi nedeniyle 50.000’i bulduğunu söyledi. Başarılı CEO daha sonra kripto para ‘balonunu’ 2001 yılındaki internet ‘balonuyla’ benzeştirdi:

“İnternet herkesin beklentisinin tavan yaptığı ve gerçek değerinin ötesine geçtiği çılgın ‘balon’ döneminden geçti ve bu ilk dönemlerde birçok şirket kurulurken birçok şirket de beraberinde sert çöküşler yaşadı… Daha sonra ise Facebook gibi şirketler dünyanın en büyük şirketlerinden birine dönüştü. Aynı şey şu an gerçekleşiyor.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter‘da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ethereum Classic Artık Coinbase’de Resmen Destekleniyor Ethereum Classic’i (ETC) artık Coinbase.com ve mobil uygulamada destekleniyor. Coinbase’in faaliyet gösterdiği her ülkede müşteriler artık Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin ile birlikte Ethereum Classic‘i satın almak, satmak, göndermek, almak veya saklamak için giriş yapacaklar. Müşterilerden...
İmge Açıkbaş 17 Ağustos 2018