Coinbase CEO’sundan Tahminler: Kripto Para Yükselişi Ne Zaman?

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 30 Eylül 2022
4 görüntülenme
Coinbase CEO'su: Kripto Para Yükselişi Ne Zaman

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, kripto para piyasanın nereye gidebileceği konusundaki düşüncelerini paylaşıyor.

İşte bir milyarderin şu anda kripto para piyasası hakkında düşündükleri?

Eylül ayının başlarında, Coinbase CEO’su Brian Armstrong, kripto para piyasanın önümüzdeki aylarda nereye gideceğini tartışmak için CNBC’ye çıktı. 2012’de şirketi kurduğundan beri Coinbase’in başında olan Armstrong, o zamandan beri sayısız yükseliş ve düşüş döngüsünden geçti. Armstrong işine başladığında, Bitcoin’in fiyatı 15 doların altındaydı. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere bugünlerde 20.000 dolar civarında seyrediyor. Armstrong’un net değerinin 2 milyar dolar civarında olduğu tahmin ediliyor.

Armstrong’un tecrübeli olması, piyasanın bir sonraki adımda ne olacağını tam olarak bildiği anlamına gelmez. Ancak kripto para birimlerinin başlangıcından beri buralarda. Aynı zamanda, koşullar ne olursa olsun şirketini ayakta tutmayı başardı.

CNBC röportajında ​​Armstrong’a mevcut kripto ortamı daha sağlıklı seviyelere döndüğünde nasıl görünebileceği soruldu. En dikkate değer olanı, öncelikle kriptoya yapılan bireysel yatırımdan şimdi katılan daha büyük kurumlara geçiş hakkındaki yorumlarıydı.

Armstrong, teknolojinin bir sonraki kripto benimseme dalgasını yönlendireceğine inanıyor

Armstrong, röportaj esnasında Coinbase ile dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock arasındaki anlaşmaya atıfta bulundu. Anlaşmada, BlackRock müşterilerinin Bitcoin’i sorunsuz bir şekilde satın alabilmesi için yatırım yazılımı doğrudan Coinbase ile entegre olacak. Armstrong, gelecekte daha fazla şirketin bu iş modelini izleyeceğini söylüyor. Bu büyük şirketler tipik olarak bireysel yatırımcılardan daha fazla paraya sahip olduklarından, kripto piyasasına giren bu sermaye akışının onu henüz görmediğimiz zirvelere gönderebileceği konusunda iyimser.

Coinbase CEO'su: Kripto Para Yükselişi Ne Zaman

Ancak o zamana kadar, yatırımcılar kötü makroekonomik koşullar nedeniyle kripto para birimleri gibi riskli varlıklardan çekindikleri için Armstrong’un şirketi zorlu bir savaşla karşı karşıya. Coinbase, öncelikle alım satımlar için talep ettiği işlem ücretlerinden kar elde eder. Daha az işlem hacmi ile Coinbase’in karı ciddi bir darbe alıyor.

Armstrong, mevcut kripto kışının ne zaman sona ereceği hakkında soruları da cevapladı. Bunun geçmişteki diğer kripto kışlarından biraz farklı olduğunu söyledi. Çünkü “daha geniş makro ortamın çöküşüyle ​​aynı zamana denk geliyor”. Coinbase CEO’su esas olarak yükselen enflasyondan ve artan faiz oranlarından bahsediyordu.

Brian Armstrong’un açıklamalarından notlar

Yatırımcılar, milyarderlerin ağzından çıkan her söze bağlı kalmamalı. Ancak değerli tahminler içerebileceğinden karar verirken bu ifadeleri göz önünde bulundurmalıdır. Armstrong, kripto endüstrisinde herkesten daha fazla deneyime sahip. Bilgisi, sektörün mevcut konumu hakkında daha fazla perspektif kazanmada yardımcıdır.

Armstrong, borsaya benzer şekilde kripto söz konusu olduğunda döngüler olduğuna inanlardan. Sektörün 2020’den 2021’e kadar yaşadığı muazzam büyüme sürdürülebilirlik değildi. Bunu bir tür düzeltmenin takip etmesi kaçınılmazdı. Armstrong’un haklı olduğunu ve piyasanın önümüzdeki bir buçuk yıl boyunca cansız bir performans sergilediğini varsayalım. Bu durumda, yatırımcıların daha sağlıklı piyasa dönüşüne hazırlanmak için az indirimli fiyatlardan yararlanmalarının tam zamanı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Duyurdu: Yarın SHIB İçin Büyük Gün
Shiba Inu Mucidi Duyurdu: Yarın SHIB İçin Büyük Gün! Shiba Inu mucidi Shytoshi Kusama, yarın yeni oyun hakkında daha fazla ayrıntı paylaşacağını duyurdu. Her şey yolunda giderse, SHIB token yakımını destekleyecek Shiba Eternity yakında piyasada olacak. Hazır olun, yeni SHIB oyuna bir hafta kaldı Shiba Eternity...
Buğra Çağlar 30 Eylül 2022