XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Coinbase CEO’sundan Coşturan Bitcoin Tahmini

Serkan Eser
Serkan Eser 29 Ağustos 2019
14 görüntülenme

Kriptokoin.com – Coinbase CEO’su Brian Armstrong, sadece bir Bitcoin sahibi olan kişilerin benzersiz bir servet sahibi olabileceğini söyleyen bir kripto girişimcisi korosuna katılıyor. Armstrong, tek bir Bitcoin’in gelecekteki değerini tahmin ediyor ve kişiyi devasa bir zenginliğe boğacağını ekliyor.

“Yeterli paranız olduğunda, para önemli değil”

Armstrong, Bitcoin’in kökenlerini, kıtlığını, servet oluşturma, enerji kullanımı, benimsenme ve potansiyelini analiz eden bir makaleye cevap veriyor. Makalede, Bitcoin ve kripto milyarderlerine kendi imajlarında oluşturulan bir sanat, kültür ve teknoloji dalgasını finanse eden “yeni Medici” deniyor:

Yeni dijital zenginlik hali hazırda yüzde 1’in geleneksel alanlarını, hatta hayırseverliği yeniden şekillendiriyor. 2017 yılının sonlarında, anonim bir kripto para birimi sahibi Pineapple Fund’ı başlattı ve hayır kurumlarına 86 milyon dolarlık Bitcoin vermeyi planladı. Sloganı, kripto patlamasının kapsamını öne sürüyor: “Yeterli paranız olduğunda, para önemli değil.” Fonun kurucusu 86 milyon doların, birikimlerinin çoğunu, ancak hepsini temsil etmediğini belirtti.

Makale, kripto topluluğunda önemli bir sorun olan Bitcoin ağını çalıştırmanın çevresel maliyetini sorgular ve Bitcoin sahipleri arasındaki varlık dağılımını analiz eder. Makalede konuya yönelik şu ifadeler yer alıyor:

Blockchain, belki de daha kötüsü için, kıtlık olasılığını geri getirdi. Blockchain teknolojisinin yeni, merkezi olmayan bir anarşik düzen oluşturması gerekiyordu. Yine de kripto para patlaması ironik bir şekilde, kapitalizmin ezici eşitsizliklerini yeniden oluşturdu: Sahiplerinin sadece yüzde 4’ü dolaşımdaki Bitcoin’in yüzde 95’ine sahip…

Sektör liderleri: 1 Bitcoin sizi dünyanın en zenginleri listesine koyar

Armstrong, tek bir Bitcoin’in gelecekteki değerini tahmin etmek için Binance CEO’su Changpeng Zhao ve Bitcoin girişimcisi Charlie Shremin’e katıldı. Zhao kısa süre önce bir BTC’ye sahip olanların, dünyanın en zengin nüfusunun yeni bir kademesinin bir parçası olmalarının matematiksel olarak garanti edildiğini söyledi:

1 BTC’ye sahipseniz, BTC terimlerinde dünyanın en zengin 3/1000 en üstünde olmanız matematiksel olarak garanti edilir.

Shrem’e gelince, gelecekte bir Bitcoin’in insanların hayatını değiştirecek tek şey olduğuna inanıyor:

Bitcoin’in gerçekte ne kadar az miktarda olduğuna bakın, 18 milyon kripto paranın biraz altında olması delilik. Bunun ne kadar az olduğunu düşün. Bu her Kahire vatandaşının sadece 1 Bitcoin alması için bile yeterli değil.  İhtiyacınız olan tek şey bir tanesi ve bu hayatı değiştirecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

BtcTurk CEO’su: Önümüzdeki Senelerde Türk Sporuna Katkımızı Arttırmayı Hedefliyoruz Kriptokoin.com – Türkiye’nin ilk, dünyanın ise dördüncü bitcoin ve kripto para ticaret platformu olan BtcTurk; 2019–2020 Süper Lig Cemil Usta Sezonu’nda Yeni Malatyaspor Kulübü ile isim ve forma göğüs sponsorluğu anlaşmasına imza atarak dünyada bir ilki gerçekleştirmişti....
Kriptokoin 29 Ağustos 2019