Coinbase CEO’sundan Kripto Para Tahminleri: Tarih de Verdi!

Coinbase CEO'sundan Kripto Para Tahminleri: Tarih de Verdi!
Coinbase CEO'sundan Kripto Para Tahminleri: Tarih de Verdi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, kripto benimsemesine ilişkin görüşlerini paylaştı. Armstrong ayrıca, çokça dile getirilen bir iddiayı yineledi. Coinbase’in CEO’suna göre, lider kripto Bitcoin’in (BTC) yeni altın olacak.

“Bitcoin’i dijital altın olarak ele almak için henüz erken”

Önde gelen kripto para borsalarından Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Coinbase’in Around the Block podcast’inin yeni bir bölümünde uzaya ilişkin görüşlerini açıkladı. Armstrong, endüstrinin hala ilk günlerinde olduğunu söylüyor. Bu yüzden, küresel çapta kripto benimsemesi için bir zaman çizelgesi öngörüyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere bazı Bitcoin savunucuları, BTC’nin ciddi bir güvelin liman olduğunu iddia ediyor. Bununla birlikte Coinbase CEO’su, bu görüşe tam olarak katılmıyor. Çünkü, Bitcoin’in piyasa değerinin, bu şekilde hareket etmesi için henüz yeterince büyük olmadığını söylüyor. Ancak Armstrong, Bitcoin’in önümüzdeki on yıl içinde “yeni altın” rolünü yerine getirmeyi başaracağını ileri sürüyor. Bu bağlamda Armstrong, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Tipik olarak düşüş makro ortamlarda, güvenliğe bir uçuş olduğunu görüyoruz. Geleneksel ekonomide bu her zaman altın benzeri emtialar oldu. Ancak, bu gerilemede, kripto ekonomisinin küresel ekonominin yeterince önemli bir yüzdesi olmadığını fark ettik. Aslında insanların Bitcoin’e güvenli bir liman olarak bakması ve dijital altın olarak ele alması için henüz erken. Sanırım bunun muhtemelen zamanla değiştiğini göreceğiz.

kripto para

“Kripto para, e-ticaretin benimseme eğrisiyle aynı yörüngeyi izleyecek”

Bununla birlikte Brian Armstrong, önümüzdeki beş veya on yıl içinde, kripto ekonomisinin küresel GSYİH’nın gerçekten daha büyük bir yüzdesi haline geleceğini öngörüyor. Bu gerçekleştiğinde insanların aslında bir tür ‘yeni altın’ olarak Bitcoin’e kaçacaklarını söylüyor. Armstrong, değerlendirmesine şu yönde devam ediyor:  

Ancak bu henüz olmadı. Açıkçası, Bitcoin’in bu makro ortamda bu enflasyon riskinden korunma şansını fazla tahmin ettiğimi kabul ediyorum. Bu tür bir ortamın Bitcoin’e daha fazla dikkat çekeceğini düşündüm. Ancak biraz erken gibi.

kripto para

Bu arada Armstrong, muhtemelen kriptonun e-ticaretin benimseme eğrisiyle aynı yörüngeyi izleyeceğini söylüyor. “O kadar güzel bir hatırlatma ki, 10 yıl önce Coinbase’e başladığımda bile çok erken olduğunu düşündüm. Ama bugün bile, hala çok erken,” diyor. Buradan hareketle, şu yorumlarla konuşmasını noktalıyor:

Küresel makro ortamın kripto ekonomisini ana unsur olarak düşünmeye başlaması on yıllar alacak. 20 yıl önce e-ticaretin ilk başladığı 1999-2000’de benzer bir şeyin olduğunu gördük. İnsanlar bunu bir yan gösteri olarak değerlendirdi. “Ah, kredi kartımı asla bir web sitesine koymam. Çalınır ya da başka bir şey olur,” derdik. Ve işte 20 yıl sonrayız ve e-ticaret küresel GSYİH’nın %15-20’si. Dolayısıyla kripto ekonomisi de benzer bir yörünge izleyecektir. Bu sadece muhtemelen daha beş ya da on yılımız olduğu anlamına geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Coinbase CEO’sundan Kripto Para Tahminleri: Tarih de Verdi!