Coinbase CTO’su: “Bu Daha Başlangıç”

Google News

Coinbase CTO’su Balaji Srnivasan Twitter’da yazdıklarıyla ortalığı ateşe verdi. Tweetinde, dünyada yetişkinlerinin %63’ünde akıllı telefon varken kripto kullananların oranı Amerika’da %8 ve dünya genelinde ise %1’in altında olduğunu belirten Balaji, bu verilerin de şuanki kullanıcı sayısının 60 katı kadar bir kullanıcı potansiyeli olduğunu gösterdiğini belirtti.

Çoğunluğun aksine bu rakamların gerçekten de kripto piyasasının davetkar olduğunu gösterdiğine inananlar da var. Hatta bir kullanıcı kişilerin kripto mal varlıklarını ellerinde tutmalarının en mantıklı hareket olduğunu söyleyecek kadar ileri gitti.

Yine de çoğu kişi %8’lik kripto kullanım oranını ve Srinivasan’ın kripto kullanımıyla akıllı telefon kullanımı arasında kurduğu ilişkiyi sorguladı.

Araştırma Amerika’lıların Kripto Hakkındaki Fikirlerini Ortaya Koyuyor

Finder’ın 2,001 Amerika’lıyla yaptığı ankete göre  Amerika’lıların %8’den daha azı kripto kullanıyor gibi gözüküyor.

Finder anketi Amerika’lıların kriptoya karşı tutumlarına dair ilginç durumları ortaya çıkardı. Henüz kriptosu olmayanların yalnızca %7,76’sı gelecekte almayı düşünüyor. Almamaları için sunulan sebepler içinde ilgilenmemek, çok riskli bulmak ve anlaşılması güç görmek bulunuyor. Dahası, bazıları balonun patlamasını beklediklerini söylerken bazıları ise kripto kullanmanın zorluklarından söz etti ve diğerleri de çok fazla ödeme olduğuna inanıyor.

%8’lik Kripto Sahipliği Sorgulandı

Birçok twitter kullanıcısı Amerika’da %8’lik kripto kullanımının inanması güç olduğunu söyledi ve hatta bazıları örneklerin gerçekleri yansıtmadığından şüpheleniyor.

Bazıları ise akıllı telefon kullanımının kriptoyla alakasını sorguladı. Amerika’lıların %60’ının loto bileti alacağını, çünkü biletler telefonla alınabiliyor diyenler bile oldu.

Bir kişi ise akıllı telefonlar ihtiyaçken kriptoların böyle olmadığını söyledi.

Geçtiğimiz hafta içerisinde borsasında ADA, BAT, XLM, ZEC ve ZRX’i test etmeye başlayan Coinbase bir anda kripto para dünyasının gündemine oturmuştu. Coinbase’in bu kripto paralardan hangisini borsasına ekleyeceği ise halen belirsizliğini koruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku