Coinbase Dopingiyle Bu Bilinmeyen Altcoin 6x Yaptı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 4 hafta önce
505 görüntülenme
Coinbase Dopingiyle Bu Bilinmeyen Altcoin 6x Yaptı!

Kripto para alanı, Coinbase duyurusuyla pek fazla bilinmeyen bir coin’in yükselişine tanık oldu. Base Protocol (BASE), Coinbase tarafından yapılan büyük bir duyurunun ardından yüzde 230’un üzerinde önemli bir artış yaşadı. Duyuru, herkesin her yerde merkezi olmayan uygulamalar (dApps) oluşturması için güvenli, düşük maliyetli ve geliştirici dostu bir yol sağlamayı amaçlayan Base adlı yeni bir Ethereum layer-2 (L2) ağının piyasaya sürülmesiyle ilgiliydi. İşte detaylar…

Coinbase duyurusu, BASE’i yükseltti

Twitter’daki kripto para topluluğu, Coinbase’in Optimism’de 2. katman çözüm lansmanına ilişkin yaptığı son duyuruya verilen tepkilerle dolup taştı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi yeni Ethereum katman-2 çözümü Base olarak adlandırılıyor. Ancak adını Base Protocol isimli bir kripto para projesiyle paylaşıyor. Bu nedenle, Coinbase’in duyurusunda bahsettiği şeyle alakasız olan BASE tokenının değeri arttı.

Base Protocol, toplam kripto piyasası değerine sabitlenmiş bir fiyata sahip bir tokendır. 1/1 trilyon oranı, traderların tek bir tokenla tüm kripto endüstrisi hakkında spekülasyon yapmasına olanak tanır. Protokolün BASE tokenı, Coinbase duyurusundan önce 23 Şubat’ta yaklaşık 1,67 dolardan yüzde 347 artışla 7,46 dolara yükseldi. Ayrıca bu hareket, fiyatları BASE’in Mart 2022’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 7,98 dolara yaklaştırdı.

Ancak, hatalarının farkına varan traderlar, tokenı satmaya başladı. Sonuç olarak kripto para, 2.03 dolara geriledi. Yine de fiyat hareketi, token için günlük yüzde 19’luk bir artışa işaret etti.  Konuyla ilgisiz olan BASE tokenının Coinbase duyurusundan çok önce hareket etmeye başladığı da dikkatleri çekti. Bu nedenle Coinbase’te “insider trading” yapıldığına dair spekülasyonlar ortaya çıktı.

Coinbase’in layer-2 duyurusu pozitif karşılandı

Kripto topluluğunun Coinbase duyurusuna tepkisi ezici bir çoğunlukla yükseliş yönünde oldu. Optimism ile ortaklık kuran şirket, bir milyardan fazla kullanıcıyı Web3’e dahil etmeyi hedefliyor. Temel kullanıcılar, Ethereum ve diğer katman-1 ve 2 ağları ile güvenli bir şekilde etkileşime girebilecek. 24 Şubat’ta Cinneamhain Ventures ortağı Adam Cochran bu hamlenin “ezber bozacağını” öne sürdü. Coinbase L2 ağının yeni endüstri standardı olabileceğini öne sürdü.

Popüler Analist, Bu 8 Altcoin İçin 100x Tahmini Yaptı!

Ethereum topluluğunun önde gelen bir üyesi olan Anthony Sassano, Coinbase’in yeni ağı hakkında tweet attı. Bunun on-chain’i bir sonraki çevrimiçi platform haline getirmeye ve bir milyar kullanıcıyı kripto ekonomisine dahil etmeye yönelik önemli bir adım olduğunu belirtti. Tweet, Base’in Ethereum tarafından destekleneceğini ve bir tokenı olmayacağını açıklamaya devam etti. Yine de bu, spekülatörleri tokena yığılmaktan caydırmadı.

Ethereum savunucusu Ryan Berckmans, bunun ETH için neden “büyük bir anlaşma” olduğunu açıkladı. Çok zincirli (multi-chain) bir dünyada, her şeyi kapsayan tek bir platformun muhtemelen zirveye çıkacağını öne sürdü.  Syncracy Capital kurucu ortağı Ryan Watkins, Coinbase hamlesinin “Ethereum’un rollup ekosisteminin evriminde bir dönüm noktası” olduğunu söyledi. Ancak ETH fiyatlarında herhangi bir tepki olmadı ve gün içinde yüzde 1 kayıpla 1.648 dolardan işlem gördü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Beincrypto

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Kripto Para Platformunda Veri Sızıntısı: Coin Düşüyor!
Bu Kripto Para Platformunda Veri Sızıntısı: Coin Düşüyor! Bir kripto para cüzdanı sağlayıcısı olan Edge, 20 Şubat 2023’te sınırlı sayıda kullanıcısını etkileyen bir güvenlik ihlali yaşadığını duyurdu. İşte detaylar… Kripto para platformu, güvenlik ihlali duyurusu yaptı Güvenlik ihlali, Edge platformunda oluşturulan toplam anahtarların yüzde 0,01’inden...
Aslı Dinçer 4 hafta önce