Coinbase’den Flaş Delist Kararı: Bu Altcoin Kaldırılıyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
952 görüntülenme
Coinbase Flaş Altcoin Delist Kararı

Coinbase, listeleme standartlarını karşılamadığını gerekçe göstererek Binance tabanlı bir altcoin için delist kararı aldı. Delist, Coinbase.com, Coinbase Pro, Coinbase Exchange ve Coinbase Prime platformlarını da kapsıyor.

Coinbase, Binance markalı altcoin için delist kararı aldı

ABD merkezli borsa bugün, stablecoin’in listeleme standartlarını karşılamaması nedeniyle 13 Mart’tan itibaren Binance USD (BUSD) alım satımını askıya alacağını duyurdu. Bir Coinbase sözcüsü, delist kararına yönelik, “BUSD işlemlerini askıya alma kararlılığımız, kendi dahili izleme ve inceleme süreçlerimize dayanmaktadır. BUSD’yi incelerken, artık listeleme standartlarımızı karşılamadığını ve askıya alınacağını belirledik” açıklamalarına yer verdi.

Coinbase, kararın, Paxos’un bir New York düzenleyicisinden gelen bir emrin ardından yakın zamanda çıkarmayı durdurduğu stablecoin hakkındaki en son incelemesine dayandığını söyledi. Kriptokoin.com olarak soruşturmanın ayrıntılarına bu yazıda yer verdik.

Binance kullanıcıları şu anda BUSD fonlarına erişebilir ve bunları çekebilirler. Ancak borsa, Coinbase.com, Coinbase Pro, Coinbase Exchange ve Coinbase Prime’da işlemlerin askıya alınacağını söyledi.

Paxos, bu ayın başlarında SEC’den BUSD’yi kayıtsız menkul kıymet olarak listelediğini iddia eden bir Wells bildirimi aldı. Stablecoin ihraççısı, SEC’in sınıflandırmasına “kategori olarak katılmadığını ” ancak düzenleyici ile “yapıcı tartışmalar ” içinde olduğunu söyledi. Binance ile de bağlarını kopardı.

Binance Coin (BNB) delist haberinin ardından hafif düştü

BSC ağının yerel kripto para birimi olan BNB, BUSD’nin etrafındaki kötü haber akışının içinde gün içinde %1 civarında değer kaybetti. Bu esnada, BTC ve ETH dahil çoğu altcoin yatay hareket ediyordu, bir çoğu değer kaybeden hafifçe yükseliyordu. BNB yazım sırasında 300 dolar üzerinde tutunmaya çalışıyor.

Paxos, Binance ile ilişkisini bitiriyor

BUSD basmaya yetkili şirket Paxos, Binance USD stablecoin hakkında bir Wells bildirimi aldıktan sonra çalışanlarına (SEC ile “yapıcı görüşmeler” içinde olduğunu söyledi. CEO Charles Cascarilla, çalışanlara gönderdiği bir e-postada, “Bu diyaloğu özel olarak sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz. Gerekirse, davadaki konumumuzu elbette savunacağız” dedi. Şirket geçen hafta, SEC’in BUSD’yi menkul kıymet olarak sınıflandırmasına kategorik olarak katılmadığını söyledi.

Cascarilla ayrıca, SEC Wells bildiriminden ve New York Finansal Hizmetler Departmanı’nın direktifinden ayrı bir karar olduğunu söylediğinde, şirketin Binance ile ilişkisini sonlandıracağını söyledi.

Binance Bu 3 Altcoin İçin Önemli Duyuru Yaptı: 20x!

Firma, stablecoin çıkarmayı durduracağını açıkladığından beri 2,8 milyar dolardan BUSD yakıldı. Binance markalı stablecoin, düşen hacmi eşliğinde piyasa değerine göre ilk 10 arasından uzaklaşıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Çin Teknoloji Devi, Bu 3 Altcoin ile Ortak Oldu: Fırladılar!
Çin Teknoloji Devi, Bu 3 Altcoin ile Ortak Oldu: Fırladılar! Çinli teknoloji devi Huawei, aralarında Morpheus Labs’in de bulunduğu birçok şirketi bir araya getirecek olan metaverse ve Web3 ittifakının kurulduğunu duyurdu. Web3 Alliance veya Web3 İttifakı içinde yer alan altcoin projeleri, haberin fiyat açısından pik yaptı. Huawei, bu...
Buğra Çağlar 3 hafta önce