Coinbase Günlük 2.74 Milyon Dolar Kazanıyor!

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 29 Ocak 2018
1 görüntülenme

Coinbase dünyanın en büyük, en popüler ve Amerikalı yatırımcılar açısından da en önemli kripto para değişim platformu. Portal için 2017 oldukça verimli bir yıldı. Peki Coinbase ne kadar kazandı? 

Milyarlar 

Amerika’nın en popüler değişim ağı yaptığı açıklamaya göre geçtiğimiz yıl bir milyar dolardan fazla gelir elde etti. Bu Coinbase’in her gün 2.74 milyon dolar kazandığını gösterir. Gelirin büyük bir kısmı işlemlerden kestiği komisyon ücretlerinden geliyor. Geçtiğimiz 24 saat içerisinde yatırımcılar Coinbase üzerinden 36.000 BTC ticaret yaptılar, bu da toplam hacmin yaklaşık %15’i demek. 

Dolayısıyla birçok yatırımcı Coinbase’e ortak olmak istiyor. Ancak sorun, ikincil sermaye ortaklığını önlemeye çalışan şirket politikasında yatıyor. Bu bilgiye erişimin eşit olmamasından kaynaklanıyor.  Coinbase ayrıca kontratın koşullarına uygun davranmayanlara karşı gerekli adımları atmayacaklarına da dikkat çekti. 

Halka Arz Eli Kulağında? 

Özel sermaye bu denli karlı bir halka arza dahil olmak konusunda istekli olacaktır ancak problem şu ki Coinbase özel yatırımcılara ihtiyaç duymuyor. 

Yine de Coinbase bu endüstri için bir istisna sayılmaz. Kripto para popülerliğinin 2017’deki hızlı artışıyla beraber birçok borsa gelirlerini arttırdı. 

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin ve Ethereum’u Tut, Bitcoin Cash’i Satın Al! Civic CEO’su Vinny Lingham Bitcoin Cash’in Bitcoin’den daha değerli olduğu kanısına varmış durumda. CNBC ile olan bir röportajda neden Bitcoin’in en sevmediği coin olduğunu ve neden en kullanışlı coin olarak Bitcoin Cash’i bulduğunu açıklıyor.  Bitcoin ve bitcoin cash birbirinden...
Canan Çayırlı 29 Ocak 2018